Milionář mezi námi! Televize Prima uvede celosvětově úspěšnou reality show

Reality show, která ve světě chytila za srdce miliony diváků, míří do Česka! Britský formát The Secret Milionaire dojal nejen Británii, ale i Ameriku, Austrálii a Irsko. Česko bude další zemí, která vytrhne vysoce postavené milionáře z komfortu a ukáže jim život na okraji společnosti. Navíc umožní i veřejnosti aktivně se zapojit do pomoci. Unikátní projekt „Milionář mezi námi“ odvysílá televize Prima poprvé v pondělí 30. listopadu ve 21:35.
Milionář mezi námi od pondělí 30. listopadu na Primě.
Milionář mezi námi od pondělí 30. listopadu na Primě.
archiv FTV Prima

reklama

Sedm českých milionářů rozdá v sedmi dílech necelé 4 miliony korun a také spoustu věcných darů.
Ze dne na den se dostávají do světa, který je jim cizí. Pod změněnou identitou se ocitají na okraji společnosti, v problematických lokalitách, ale také v organizacích, které se soustředí na pomoc potřebným.
Jiří Antoš, Václav Staněk, Simona Kijonková, Lenka Hlavatá, Karel Janeček, Petra Plemlová a Martin Hausenblas. To je sedm statečných milionářů, kteří vyměnili teplo luxusního domova za skromnou ubytovnu, kaviár za čínskou polévku a vedoucí pozici v úspěšných firmách za manuální práci.

Milionář mezi námi. Sedm statečných milionářů nové reality show.

Kdo jsou milionáři z reality show Milionář mezi námi na Primě

Pravou identitu milionářů nikdo nezná

Na týden změní svůj život a identitu a s pouhými 550 korunami v kapse se vydají do sedmi českých měst, aby pomáhali. Prostřednictvím neziskových organizací poznají životy zdravotně či sociálně znevýhodněných a na konci své týdenní utajené mise ze svých peněz věnují statisíce korun těm, kteří podle jejich vlastního uvážení pomoc potřebují. Pravou identitu milionářů nikdo nezná. Dobročinné organizace milionářům zprostředkovávají spojení s pro ně vzdáleným světem v domnění, že jsou objektem vznikajícího dokumentu představujícího jejich činnost.

Moment překvapení tak přichází na konci týdne při odhalení identity a předání šeku na peníze, které znamenají snazší přežití a často i záchranu.

Karel Janeček a jeho setkání s mužem bez domova.
Autor: FTV Prima/ Milionář mezi námi Karel Janeček a jeho setkání s mužem bez domova.

Místo milionů jen 550 korun na týden

Během své týdenní mise si milionáři vyslechnou silné životní příběhy, setkají se s dřinou, utrpením, ale i neskutečným odhodláním žít a užívat si život navzdory nepřízni osudu. „Nic není nahrané. Milionáře jsme nešetřili. Museli si ten týden odpracovat a prožít. Chtěla jsem, aby byli co nejvíce napojeni na ty, kterým pomáhají. Například pan Antoš má následkem vážné autonehody komplikovanou chůzi, běžel tedy celý dobročinný závod s vozíčkářem. I když byl úplně vyšťavený, nepřiznal to,“ říká režisérka projektu Markéta Ekrt Válková.

Podnikatel Jiří Antoš s dětmi v ostravském Boxing King Clubu.
Autor: FTV Prima/ Milionář mezi námi Podnikatel Jiří Antoš s dětmi v ostravském Boxing King Clubu.

„Milionář mezi námi je projekt, který si pohrál s emocemi nejen milionářů, ale i nás za kamerou. Prožili jsme silné momenty i těžké chvíle. Ale ty nejemotivnější přicházely vždy v závěru, kdy dochází k odhalení pravé identity a předání šeků. I pro milionáře to byla obrovská satisfakce vůči lidem, které týden pozorují a nemohou jim o sobě říct pravdu. Často tam došlo k vzájemnému napojení, najednou nehrálo roli, kdo je z jakého prostředí. Dokázali společně fungovat, mít společný humor. Ukázalo se, že všichni jsme ze stejného těsta,“ dodala režisérka.

Lenka Plemlová při koupání nejmenších obyvatelů azylového domu.
Autor: FTV Prima/ Milionář mezi námi Lenka Plemlová při koupání nejmenších obyvatelů azylového domu.

 

Z nesnáze díky dárcům, kteří mohou přispět

Pomoct hrdinům projektu mohou všichni. Skupina Prima prostřednictvím komunitního projektu Prima SVĚT spojila síly s charitativní crowdfundingovou platformou Znesnáze21, která poskytuje bezpečné místo pro setkávání těch, kteří potřebují pomoc, s těmi, kteří ji nabízejí. Díky tomu může každý z diváků pomoci jednotlivým dobročinným organizacím napřímo. Každá organizace, která se zúčastnila pořadu Milionář mezi námi, bude mít na dárcovské platformě založenou sbírku. Dárci tak mohou přispět pomocí veřejné sbírky na konkrétní příběhy, které jsou jim nejbližší.
Kromě přívětivého a přehledného uživatelského prostředí nabízí platforma i vysokou míru jistoty – dárci si mohou být jisti, že přispívají lidem či organizacím, kteří pomoc skutečně potřebují.

Prima SVĚT

Komunitní projekt Prima SVĚT představila skupina Prima v roce 2018. Jeho cílem je pomáhat komunitám po celé České republice a zatraktivňovat veřejná prostranství, kde se budou moci potkávat rodiny i místní obyvatelé. Skupina Prima tak poskytuje nejen finanční a mediální podporu, ale do každého projektu se mimo jiné zapojují i zaměstnanci a spolupracovníci, kteří společně s lokální komunitou budují místo svépomocí.
Kromě veřejných prostranství pomáhá projekt Prima SVĚT i v nemocnicích nebo v přírodě.
Mezi nejnovější realizované projekty patří zábavně-naučná stezka Prima ZOOM v Zahrádkách u České Lípy. Navazuje tak na Primáčkovo dětské hřiště v Řevnicích, zábavně-naučnou stezku Prima ZOOM v Barokním areálu Skalka v Mníšku pod Brdy a dětské koutky na Klinice popáleninové medicíny Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a v Centru dětské chirurgie a traumatologie Thomayerovy nemocnice.

Milionář mezi námi premiérově od pondělí 30. listopadu ve 21:35 na Primě.

Termíny vysílání pořadu Milionář mezi námi 2020:

 

1. díl: Jiří Antoš – pondělí 30. 11. ve 21:35

2. díl: Karel Janeček – pondělí 7. 12. ve 21:35

3. díl: Simona Kijonková – pondělí 14. 12. ve 21:35

 

Leden 2021:

4. díl: Václav Staněk

5. díl: Lenka Hlavatá

6. díl: Petra Plemlová

7. díl: Martin Hausenblas

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!