ANKETA: Vyberte České Miss World 2015 šaty! Které Andree Kalousové pomohou zvítězit?

Česká Miss World 2015 Andrea Kalousová představila šaty, ve kterých bude reprezentovat Českou republiku na světové soutěži Miss World.
I v těchto šatech se Andrea v soutěži ukáže.
I v těchto šatech se Andrea v soutěži ukáže.
profimedia

reklama

Prestižní soutěž Miss World se letos koná ve městě Sanya v Číně. Česká Miss World 2015 Andrea Kalousová bude Českou republiku reprezentovat v šatech od přední návrhářky Beaty Rajské. „Andrea mě při tvorbě šatů nesmírně inspirovala. Je to zajímavá mladá dáma, která navenek působí klidně až nesměle, ale pod povrchem skrývá neskutečnou energii a dravost. Proto jsme se rozhodly pro dvě barevné varianty šatů, ze kterých si Andrea sama vybere až v průběhu soutěže,“ říká návrhářka.

Z prvního pražského castingu postoupilo těchto 10 seminifinalistek.

Česká Miss 2015: Praha má prvních deset semifinalistek! Jak castingy probíhají?

Šaty na závěrečný galavečer se skládají z korzetu a sukně. Vrchní korzetová část živůtku je potažená tylovou vyšívanou krajkou, která je transparentní. Přes ni se rozvíjí vrchní sukně z hedvábného double dyšesu do tvaru šesti okvětních lístků. Ty mají symbolizovat počet kontinentů, ze kterých pochází dívky, které budou bojovat o titul Miss World.

Beata Rajská ovšem připravila pro Andreu i mnoho dalších krásných šatů. Misska si s sebou odveze například koktejlové bíločerné šaty z kolekce Queen či rozvernější šaty z hedvábné organzy ve stylu půvabné Audrey Hepburn. Mezi další soutěžní šaty patří červená róba z hedvábné organzy a krajky.

Jedna z rób Karolíny Mališové.

Česká Miss Earth Karolína Mališová o své reprezentaci: ZUŘILA JSEM!

Národní kostým pro jednu z disciplín světové soutěže tradičně připravila Marie Stará z módní manufaktury Rodná Hrouda. Autorka navrhla moderní korzetové šaty inspirované folklorem. Šaty černé barvy jsou zdobené množstvím ručních výšivek znázorňující koš s květinami, ten byl v dřívějších dobách symbolem dobré úrody. Vrchní díl šatů má rafinovaný průstřih a je dekorován folklorními stuhami. Do vlasů Andree vpletou barevný věneček, který dodá celku romantický a něžný vzhled. Kromě šatů si s sebou veze i šperky od ŠENÝR Bijoux.

Česká Miss World 2015 Andrea Kalousová do Číny odjede v pátek 20. listopadu z Letiště Václava Havla ve 13 hodin. Soutěž probíhá celý měsíc a velké finále proběhne 19. prosince.

 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!