Na houpačce počtvrté: Návrat k bramborám, krušnohorské knoflíky i obrazy z herbáře

Spokojený rodinný život představuje základ spokojeného bytí. Chcete ten váš vylepšit také? Pak sledujte pořad Na houpačce. Čtvrtý díl rodinného pořadu sledujte už v sobotu 24. dubna v 17:55 na Primě.
Záběry z pořadu Na houpačce.
Záběry z pořadu Na houpačce.
FTV Prima

reklama

Každý, kdo má rád zdravý životní styl a rodinnou pohodu, jistě uvítá nový magazín Na houpačce. Týdeník plný inspirace, nápadů, ale také zábavy a toulek po České republice.

Na rozjezd pořadu si Eva popovídá s majitelem roubenky Přebuz. Ta vznikla jako novostavba, ale na původním půdorysu a základech. Co takto koncipovaná stavba obnáší za komplikace a proč majitel nezvolil snazší cestu?

Záběry z pořadu Na houpačce.
Autor: FTV Prima Záběry z pořadu Na houpačce.

Následně se vrhneme na výrobu obrazů ze sušených květin. Věděli jste, že příroda právě v této podobě uklidňuje? Tak si vylisujte květiny a můžete mít doma čtvero ročních období stále na očích.

Kluci připraví bedýnku na zeleninu, případně na brambory, o kterých ještě bude řeč. Věřte tomu nebo ne, desetiletí kluci skvěle zvládnou práci v dílně. Přesvědčte se! 

Záběry z pořadu Na houpačce.
Autor: FTV Prima Záběry z pořadu Na houpačce.

Nejdražší brambora na světě?

Jaká brambora je nejdražší na světě? La Bonnotte. Tu si ovšem nedáme, vrhneme se na přípravu pokrmů z našich brambor, krušnohorských. Jak vysvětluje Evin host, Krušnohorec, když zasadí brambory, může mít sklizeň velkou nebo malou, nejčastěji ale plnou drobných brambůrek. Co s nimi? Místní pan učitel předvede rychlé a tradiční recepty, které vás přimějí vzít tuto opomíjenou plodinu na milost. Dobrou chuť! 

Po pořadu Na houpačce bude následovat krátké okénko Eva testuje, ve kterém budou diváci testovat v domácích podmínkách produkty, které Evu v průběhu přípravy pořadu zaujmou. Praktické rady tedy budou obsaženy v každé minutě obou pořadů.

Vždy v sobotu se tak diváci mohou těšit na rady, tipy a inspiraci pro zdravý životní styl i duševní pohodu celé rodiny. Každý díl je natáčen v krásném prostředí českého venkova.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!