4 nejlepší trasy na roadtrip po Francii

Od břehů Normandie až k majestátním Pyrenejím. Francie se pyšní pestrým výběrem tras pro nezapomenutelné roadtripy. Jaké jsou ty nejlepší a co na cestě nesmíte minout?
4 nejlepší trasy na roadtrip po Francii.
4 nejlepší trasy na roadtrip po Francii.

Země galského kohouta je sice protkaná vysokorychlostními vlaky a celou řadou letišť, její rozmanité kouty ale doslova volají po objevování na vlastní pěst. Jakmile se do nějakého místa zamilujete na první pohled, zastavte a nechte výletu volný průběh. V tom totiž spočívá celé kouzlo roadtripu – tempo i trasu si určujete spontánně a svobodně. Na takovou dobrodružnou výpravu nepotřebujete mnoho. Stačí parta nadšenců, auto v perfektním stavu a cestovní pojištění, které se roadtripu přizpůsobí na míru.

Po stopách historie

Normandie je pro poznávání z auta jako stvořená. Barevná přístavní místa, slavné Alabastrové pobřeží i legendární pláže, kde za války probíhalo vylodění spojenců. Začněte výlet u Vierville-sur-Mer, kde se na pláži Omaha 6. června 1944 vylodili vojáci. Pokračujte po pobřeží na severovýchod, dostanete se do malebného města Honfleur, které si zamiloval i Claude Monet. Severně od Honfleuru pak leží Étretat. Město proslulé svými dechberoucími výhledy z bílých útesů.

Ve stínu vrcholků Pyrenejí

O Pyrenejích a jejich půvabu už toho bylo napsáno hodně. A tahle krásná část Francie si všechna slova chvály zaslouží. Ideální je vyrazit po malebné silnici N116, která vede z města Perpignan až ke španělským hranicím. Čeká vás trasa plná romantických vesnic, krásných scenerií a pohled na majestátní Pyreneje. Zastavte se poblíž Pic du Canigou, vrcholku hory s výjimečným panoramatem. Toto místo je mezi turisty oblíbené i na stanování.

Francouzský ráj vinařů i surfařů

Přírodní park Landes de Gascogne, působivé a nekonečné pláže, divoké vlny Atlantiku a nádherné scenerie doslova za každou zatáčkou. Západní pobřeží Francie je ideální na letní roadtrip s přáteli. Výlet odstartujte v městečku Arcachon, které leží u stejnojmenné zátoky, a vydejte se na jih ke španělským hranicím. Po cestě zastavte u neuvěřitelné Dune Du Pilat, nejvyšší evropské písečné duny. Pokud milujete surfování, nevynechejte ani Biarritz, francouzské hlavní město surfingu. Cestujte pomalým tempem, objevujte krásná místa na pláži a užívejte si mořské plody a kvalitní Bordeaux plnými doušky.

Podél nejdelší francouzské řeky

Údolí Loiry bylo odjakživa místem, kde se francouzská smetánka oddávala letním radovánkám. Tento region je tak plný hradů, zámků a historie. Nejlepší trasa pro jeho objevování je podél silnice D952, která lemuje řeku Loiru a báječně vás provede po všech krásách v této oblasti. Počínaje romantickými městečky Amboise a Saumu až po Angers. Nechte si čas i na bezhlavé toulky přírodním parkem Loire-Anjou-Touraine, kde najdete jedny z nejkrásnějších míst na piknik v Evropě.

reklama