5 rad pro (budoucí) majitele kreditky: Jak ji užívat, abyste s ní vydělali?

Kreditní karta je šikovný pomocník, se kterým můžete dokonce získat nějaké peníze navíc. Tím, že budete nakupovat. Finta je v tom, že při běžných nákupech uplatňujete slevy či bonusy, některé karty vám vrátí i část utracených peněz zpět.
Kreditky často nabízejí nejrůznější bonusy a slevy
Kreditky často nabízejí nejrůznější bonusy a slevy
thinkstock.com

reklama

 

Jak tedy zařídit, abyste na kredití kartě vydělali vy, a ne vaše banka? Tady je pět základních doporučení...

>> Kreditní karty - srovnání << 


1. Hlídejte konec bezúročného období

Z kreditní karty by se měly peníze vybírat jen tehdy, když si je majitel na 100 procent jistý, že peníze stihne vrátit v bezúročném období (v délce až 55 dní). Pokud by je v této době nevrátil, vytratil by se hlavní smysl kreditní karty, což je půjčka bez úroku, a kreditní karta by vyšla draho. Délku bezúročného období najdete ve smlouvě na kreditní kartu.

2. Pozor na výběr z bankomatů

Kreditní kartu používejte pouze k elektronickému placení u obchodníků. Výběr hotovosti z bankomatů je nevýhodný, účtují se vysoké poplatky a nabíhají vysoké úroky. I za malý výběr z bankomatu některé společnosti účtují částku 100 korun.

 

Kreditka? Debetka? Rozdíl není na první pohled vidět Foto:

Vážně i s trochou nadsázky...

Seriál o financích. Série o platebních kartách. Ve SPECIÁLu Prima Rádce.

Klikněte na obrázek...

 
3. Vyberte si kartu s výhodami

Při výběru kreditní karty si zjistěte, jestli obsahuje bonusový systém. Karta s bonusem vás totiž odmění za provedené nákupy u obchodníků. Díky tomu se vám část utracených peněz vrátí. Navíc s kartou můžete nakupovat u partnerských obchodníků se slevou, například elektroniku či značkové oblečení. V porovnání kreditních karet na Prima Rádci je uvedeno, jaké jsou u karty výhody.

4. Nenechte si naúčtovat poplatek za vedení karty

Některé kreditní karty jsou zcela bez poplatku za vedení účtu – doporučujeme při výběru ověřit. Najdou se ale i takové kreditní karty, které jsou po celou dobu zpoplatněné. U bank se také můžete setkat s tím, že vám poplatek nenaúčtují pouze v případě, když kartou pravidelně platíte. Jakmile ji nějakou dobu nevyužijete, poplatek naúčtují.

5. Pojištění ke kartě se ne vždy vyplatí

Ke kreditním kartám se často nabízejí různá pojištění, například cestovní pojištění, které však může být zpoplatněné. Pokud si nejste jisti, že se v dohledné době do zahraničí podíváte, pak si ho raději neberte. U každé podobné nabídky pojištění si je potřeba říct, zda ho opravdu využijete. Co naopak doporučujeme, je pojištění proti zneužití kreditní karty.

Tady si můžete porovnat nabídky kreditních karet

 

Prima Rádce je také na Facebooku. Najdete nás zde.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!