Alenka vás zavede do Říše divů, kde smíte úplně všechno

Geniální, vizionářský a nezkrotný americký režisér Tim Burton – tvůrce filmů Batman, Střihoruký Edward, Mars útočí nebo Ospalá díra – se tentokrát pustil do klasické předlohy. A natočil neskutečnými nápady nadupaný a superúspěšný velkofilm Alenka v říši divů. Prima ho vysílá v neděli ve 20.15.
Alenka v říši divů
Alenka v říši divů

reklama

Alence (Mia Wasikowska), která se ve skutečnosti jmenuje Alice Kingsleyová, je devatenáct. A když jí na zahradní slavnosti požádá o ruku mladý lord Hamish, který je sice bohatý, ale jinak naprosto nanicovatý, první a jediná Alenčina reakce je útěk. A neprchá jen tak někam. Intuitivně následuje králíka v saku a s hodinkami až ke králičí noře. Zvědavost jí nedá a nahlédne dovnitř. A už padá, padá, padá… do Říše divů.

Jenže jaké je její překvapení, když se dozví, že tu na ni všichni čekají. Už jednou totiž do fantazijní říše propadla a divoké stvůrky (bájný Tlachapoud), podivná zvířata (kouzelný kocour Šklíba nebo houseňák Absolem) a nejrůznější neuvěřitelné a bláznivé postavy v čele s trochu šíleným Kloboučníkem (Johnny Depp) si ji moc dobře pamatují. Teď se ale Alenka vrátila, aby fantazijní říši zbavila kruté Srdcové královny (Helena Bonham Carter) a pomohla zpátky na trůn jemné a hodné Bílé královně (Anne Hathaway). Jenže to bude Alenka a její spojenci nejdříve muset zabít draka a porazit armádu Srdcové královny, které velí ukrutný generál Srdcový kluk.

Helena Bonham Carter jako Srdcová královna
Helena Bonham Carter jako Srdcová královna

Na co se můžete těšit:

  • nádherné kostýmy a bláznivé masky (Oskar za kostýmy)
  • herci: Johnny Depp – to, že bude mít chundelaté oranžové vlasy vymyslel sám, Helena Bohnam Carter – kvůli roli zlé královny trávila denně tři hodiny v maskérně
  • dokonalá a velmi realistická animace zvířat – výtvarníci na rozkaz režiséra strávili například den v králíkárně, aby dokázali zachytit i ty nejjemnější zvířecí gesta a pohyby
Film je plný digitálních efektů
Film je plný digitálních efektů

Něco z filmařské kuchyně:

  • Jedná se o hraný film doplněný animacemi. A to do té míry, že herci často hráli před tzv. zeleným klíčovacím pozadím, zbytek se kompletně dotvářel na počítači. Někdy byly počítačově vytvořeny i celé kostýmy.
  • Ve filmu uvidíte desítky různých charakterů a naprosto nádherných pohádkových momentů – Alenka letí na klobouku, mluvící květiny, alej obřích barevných hub, zmenšovací a zvětšovací nápoje. Úžasné!!!
  • Když režisér Tim Burton přemýšlel o postavě Bílé královny a jejím make-upu, inspiroval se britskou hvězdou kuchařských show Nigellou Lawson. Můžete ji znát z jejího pořadu Vaříme s Nigellou!
  • Hlava herečky Heleny Bonham Carter, která je manželkou Tima Burtona, byla počítačově „nafouknuta“ třikrát oproti normálu. Aby to bylo možné a postava neztratila mimiku, musely se scény snímat pomocí speciální kamery Dulsa s vysokým rozlišením
  • Film se natáčel ve 3D stál 200 milionů dolarů, ale celosvětově vydělal 1 miliardu dolarů!

Na fantazií přetékající akční pohádku pro dospělé i děti Alenka v říši divů se dívejte v neděli ve 20.15 hod na Primu!


reklama

reklama