Aňa Geislerová varuje před čekající hrozbou

Aňa Geislerová se připojila ke všeobecnému apelu volajícímu (nejen) po nápravě škod v Amazonii. Podala to dost specifickým způsobem...
Aňa Geislerová.
Aňa Geislerová.
instagram/@geislerka

reklama

"Vím, že slova mají sílu a já chci říct, že svět už hoří a my s ním." Mimo jiné vyzývá herečka k šetrnějšímu zacházení s planetou, k menší produkci odpadu a zamezení plýtvání vodou.

"Už naše děti budou jen vzpomínat na dobu, kdy voda tekla z vodovodu celý den, kdy jídla byl nadbytek, kdy dýchací roušky nebyly nutností," apeluje herečka známá například rolí Vilmy ze série Zahradnictví.

Co kdyby červánky byly září požáru?
Autor: instagram/@geislerka Co kdyby červánky byly září požáru?

Celý hereččin text je doplněn fotkou jejích dvou dětí hledících na červánky na obzoru. Idylicky laděná fotka však kontrastuje s dalšími částmi úvahy: "Představte si, že to není západ slunce. Představte si tu hrůzu, že za polem hoří. Sibiř, Amazonie, Kongo, Nigerie… Zdá se nám to daleko, ale jsme jedna planeta, dýcháme jeden vzduch. Začněme myslet na změnu."

Hereččino zamyšlení v celé délce.
Autor: instagram/@geislerka Hereččino zamyšlení v celé délce.

Geislerová není první a ani poslední hvězdou upozorňující na alarmující situaci. Zatím nejvýraznější postavou hnutí za záchranu Amazonského pralesa a za obnovu škod způsobených požáry je Leonardo DiCaprio. Ten na konto organizace Earth Alliance, kterou spoluzakládal, poslal neuvěřitelných pět milionů dolarů.

reklama

reklama