Anesteziolog podezřelý z otravy padesáti lidí měl pacienty trávit a pak zachraňovat. Žaloba ho přirovnává k „hasiči pyromanovi“

Ve Francii zatkli lékaře podezřelého z otrávení více než padesáti pacientů. Podle obžaloby chtěl obviněný anesteziolog Frédéric Péchier zapůsobit na své kolegy tím, že v posledních momentech měl v úmyslu zakročit a oběti zachránit, uvedl server Russia Today.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Pixabay

reklama

Žalobci francouzského lékaře přirovnali k „pyromanskému hasiči“ a spojují ho s dvaačtyřiceti „závažnými nežádoucími událostmi“ včetně dvaceti úmrtí, která se odehrála před jeho očima v posledních sedmnácti letech jeho práce na klinikách a v nemocnicích v Besanconu na východě Francie. V roce 2017 již byl Péchier obviněn v sedmi jiných případech včetně dvou, které vedly k úmrtí.

Funkční strategie? Podle kolegů brilantní anesteziolog

Žaloba tvrdí, že Péchier manipuloval s anesteziologickými pytlíky používanými jeho kolegy pro jinak rutinní operace. Kvůli tomu pak u pacientů docházelo k srdečním zástavám, což Peschierovi umožnilo vrhnout se na poslední chvíli do akce a oběti zachránit tak, aby získal u kolegů i zachráněných respekt. Pokud to bylo skutečně tak, pak jeho strategie očividně fungovala, protože ho kolegové považovali za „brilantního“ anesteziologa.

Jak jsou v mozku uloženy vzpomínky?

Strach může zabíjet i pomáhat. Co prozradil mozek masového vraha?

Poprvé se obviněný lékař dostal pod „soudní dohled“ poté, co proti němu byla vznesena v roce 2017 první obvinění za otravu sedmi pacientů mezi lety 2008 a 2017 na dvou různých klinikách. Podle vyšetřovatelů měly dvě zemřelé oběti pětkrát vyšší hladinu draslíku v krvi oproti normálu. Poté bylo šetření rozšířeno a vyšetřovatelé objevili zhruba padesát dalších podobných případů, přičemž nejméně čtyři zemřelí měli v krvi obdobné stopy draslíku.

V případě potvrzení jeden z největších francouzských sériových vrahů

„Pokud by se obvinění potvrdila, byl by jedním z největších sériových vrahů v historii Francie, uvedl právní zástupce několika obětí Me Berna.

Obviněný anesteziolog trvá na své nevině. Tvrdí, že byl volán ke konzultaci k vážným případům díky svému talentu a dovednostem, přičemž nyní je za to hanoben. Jeho tým obhájců argumentuje tím, že forenzní důkazy proti Péchierovi jsou sporné, protože hladina draslíku v mrtvém těle může sama o sobě přirozeně vzrůst.

Obhájci rovněž poukazují na to, že lékař byl dotlačen na hranu bankrotu tím, že mu bylo před dvěma lety zakázáno praktikovat medicínskou praxi a byl tak potrestán za něco, co zatím neprošlo zatěžkávací zkouškou soudu.

reklama

reklama