Asterix a Obelix: Mise Kleopatra. Nejlepší zfilmování slavného komiksu

Je krásná, mocná a sexy. Vládkyně Egypta má trn v patě v podobě vládce Říma, Caesara. Rozhodne se mu ukázat, že umí nejen dramaticky třískat vázami, ale i postavit palác za tři měsíce. Úkol pro Asterixe a Obelixe.
Asterix a Obelix: Mise Kleopatra
Asterix a Obelix: Mise Kleopatra
fanpop.com

reklama

Kameny velikosti náklaďáku si hladce razí cestu. Z paláce se stalo minové pole. Z prachu a rozvalin vyběhne malý pejsek a chrabrý válečník Asterix.

Hrdina si přihne kouzelného nápoje a jako by měl hořící kouli u zadku, pádí pod ochranná křídla super svůdné Kleopatry.

Nejlepší zfilmování slavného komiksu si nenechte ujít v sobotu od 20:15 na Primě.

Pro nadlidský úkol vládkyně Egypta je naštěstí jako stvořený mladý architekt Numerobis a jeho přátelé z daleké studené Galie, druid Panoramix, dobrácký tlusťoch Obelix a vychytralý Asterix.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Asterix a Obelix: Mise Kleopatra - upoutávka

Oproti předchozímu dílu není Asterix (Christian Clavier) takový suchar a bezhlavě se zamiluje do Kleopatřiny kurtizány. Obelix (Gérard Depardieu) dostane konečně napít kouzelného nápoje, což je jeho druhý největší životní sen hned po mlácení Římanů. Tajně propašuje pejska Idefixe až do Egypta, což se ukáže jako dobrý nápad, protože jim několikrát zachrání život, stane se miláčkem Kleopatry a navíc zvyšuje myšlenkovou kapacitu Obelixe na úroveň dospělého orangutana.

Asterix a Obelix: Jak dopadne Mise Kleopatra?
Asterix a Obelix: Jak dopadne Mise Kleopatra?

Zajímavosti o filmu. Co nejde zparodovat, jako by nebylo

První film na motivy slavného francouzského komiksu se odehrával ve francouzské vesničce, druhý díl zůstává především v Egyptě.

V obou snímcích hrají hlavní postavy stejní herci, ale to je tak všechno, co mají společné. V pořadí druhý hraný film je považován za nejlepší, jaký byl natočen. Režisér Alain Chabat totiž správně pochopil, že pro adaptaci nestačí dobrý původní příběh. Film se tak řídí heslem: co nejde zparodovat, jako by nebylo. 

Uvidíme tak siluetu Darth Vadera, vykořisťované soudruhy či nákupy suvenýrů. Komičnu a skvělé atmosféře pomáhá i hudba – od slavného songu Jamese Browna I Feel Good po italskou romantiku Ti Amo. Tu nazpíval Umberto Tozzi spolu s představitelkou Kleopatry, italskou supermodelkou Monicou Bellucci.

Zatímco první díl narážel na okupaci Francie, teď se ironizuje nedokončený sen Napoleona o získání Egypta. Nakonec je ale jasné, že zpustošením se země nezískávají. Jak Caesar zjistí, mnohem příjemnější je kulturní asimilace díky nejkouzelnějšímu z nápojů – lásky Kleopatry.

Asterix a Obelixem se s koronavirem potkali v Itálii už v roce 2017

Asterix a Obelix bojovali v Itálii s Coronavirem už v roce 2017

reklama

reklama