Asterix a Obelix ve službách Jejího veličenstva. Komu by rád sloužil sám Depardieu?

Sranda musí být! Zejména v sobotu večer. Čekají vás dva oblíbení šprýmaři. Tentokráte půjde o vážnou věc, je totiž třeba zachránit královnu a celou Británii před zdivočelými římskými legiemi. Nenechte si ujít komedii Asterix a Obelix ve službách Jejího veličenstva. U nás na Primě v sobotu ve 20:15!
Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva
Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva

reklama

Jednoho dne Julius Caesar a jeho legie napadnou Británii. Země lehá pod tlakem Římanů rychle, až na jednu vesničku s velmi statečnými obyvateli. Královna se rozhodne své poddané podpořit, a tak vyšle důstojníka Antiklimaxe do Francie, která jsou proslulá vojevůdcovskými schopnostmi. Francouzi Britům opravdu pomohou. Darují jim sud jakéhosi čarovného lektvaru. Výpravu zpět do Británie doprovázejí Asterix s Obelixem a to by bylo, abychom si neužili srandy, ale i příjemného mrazení z všudypřítomných nástrah.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva - upoutávka

Julius Caesar se ale hned tak nějaké léčky nezalekne a povolá na pomoc Normanďany, bájné to bojovníky severní polokoule. A tak se v centru boje utkají hned čtyři mocnosti: Britové, Francouzi, Římané a Normanďané, všechny snažící se zmocnit kouzelného lektvaru. Je možné, aby národ spasil čarovný nápoj? S Asterixem a Obelixem je možné všechno!

A když se podíváme na život představitele jednoho z ústředních hrdinů, herce Gérarda Depardieu, možné je všechno i v životě.

Bláznivý Depardieu jel na motorce na operaci srdce

Je to tak. Desátého července 2000, když mu bylo pouhých 52 let, postihl Gérarda Depardieu infarkt. Bypass byl nutný, ale nenásledoval bezprostředně. A tak na plánovanou operaci herec vyrazil na motorce. I když se o rok dříve, během natáčení prvního dílu Asterixe a Obelixe, na motorce vyboural. V roce 1999 dokonce na půl roku přišel o řidičský průkaz za jízdu v opilosti. 

Pestrý život Francouze, který se stal občanem Ruska

Oblíbený francouzský herec si umí užívat. Nejenže je uznávaným výrobcem vína, dokonce vlastní dvě – prý vyhlášené – restaurace v Paříži: jmenují se La Fontaine Gaillon a L´Ecaille de la Fontaine. Vínem je zásobí bohatě, vlastní vinice ve Francii, Itálii, Maroku a Alžírsku.

O lásce k lahodnému moku prohlásil: „Na této zemi potřebuju jen málo. Ale ve sklence, v té chci mít hodně.“

Nejobsazovanější francouzský herec vydělává v průměru 800 000 euro za film, a tak si může dovolit tu a tam podpořit nějakého politika. V roce 2012 to byla prezidentská kampaň Nicolase Sarkozyho.

Asterix a olympijské hry
Asterix a olympijské hry

A co dál? Začátkem roku 2013 mu ruský prezident Putin udělil občanství. Akt byl výsledkem několikaletého hercova ‘boje‘ za nižší daně, ale i dlouholetého obdivu vůdců autoritářských režimů. Herec navštěvoval například Fidela Castra, na seznam jeho oblíbenců patří také běloruský diktátor Alexander Lukašenko či Čečenský vůdce Ramzan Kadyrov. 

V roce 2018 se pak Depardieu nechal slyšet, že touží také po tureckém občanství. O svém plánu se svěřil v Pchjongjangu, kam zavítal s blízkými ze Sdružení přátel Severní Koreje a Francie.

V loňskom roce konvertoval k pravoslavné víře. Pokřtít se nechal v katedrále Sv. Alexandra Něvského v Paříži.

Nenechte si ujít rodinnou komedii Asterix a Obelix ve službách Jejího veličenstva s Gérardem Depardieu v hlavní roli! Už v sobotu ve 20:15!

Asterix a Obelixem se s koronavirem potkali v Itálii už v roce 2017

Asterix a Obelix bojovali v Itálii s Coronavirem už v roce 2017

reklama

reklama