Bohové Egypta. Leonidas z 300 versus Lannister ze Hry o trůny

V pondělí 29. června ve 20.15 na Primě rozpoutají válku egyptští bohové. Proti hrůzovládě boha temnoty Seta se nikdo neopovažuje vzbouřit, pouhá hrstka odvážných se mu snaží vzdorovat. Ukončí jeho tyranii překvapivé spojenectví zlodějíčka a mocného boha Hora?
Bohové Egypta main
Bohové Egypta main
Lionsgate

reklama

V očích fanoušků se Bohové Egypta dají shrnout třemi slovy: Lannister kontra Leonidas. Hlavní souboj totiž svedou Nikolaj Coster-Waldau a Gerard Butler. Charisma a slavné role těchto dvou herců dokazují, že to bude pořádně zajímavý střet. Coster-Waldau se proslavil jako zdatný šermíř Jaime Lannister v seriálu Hra o trůny. Gerard Butler si zocelil svaly jako spartský král Leonidas v krvavé komiksové adaptaci 300: Bitva u Thermopyl. Zkušený Butler už prozradil, že když si ve scénáři přečetl slovo „bůh“, bylo mu okamžitě jasné, kolik ho čeká posilování. Začal s tím hned, aby měl jistotu, „že než natáčení začne, bude vypadat doopravdy božsky.“

Bohové Egypta ukáží svůj hněv v pondělí ve 20.15 na Primě.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Bohové Egypta - upoutávka

Starověký Egypt čeká epický souboj titánů. Magie, monstra, rozzuření bohové a šílenství ovládli paláce a pyramidy údolí řeky Nil! Osud starého Egypta a celého lidstva visí na vlásku a do bitvy egyptských bohů o trůn a o věčnost musí vstoupit nenápadný zástupce lidí. Fantasy epos „Bohové Egypta“ je rozmáchlé fantasy dobrodružství, které se inspirovalo klasickou mytologií starověké egyptské říše.

Leonidas z 300 a Lannister ze Hry o trůny bojují ve fantasy Bohové Egypta!
Leonidas z 300 a Lannister ze Hry o trůny bojují ve fantasy Bohové Egypta!

Trůn egyptského vládce obsadil nemilosrdný bůh temnoty Set (Gerard Butler). Kdysi mírumilovné a prosperující impérium se kvůli němu zmítá ve válce, chaosu a strachu. Setově krutovládě si troufá vzdorovat jenom hrstka odvážných povstalců. Překvapivé spojenectví s cílem zastavit Setovo řádění nakonec uzavřou obyčejný zlodějíček Bek (Brenton Thwaites) a mocný bůh Horus (Nikolaj Coster-Waldau). Jejich dech beroucí dobrodružství a boj proti Setovi a jeho krvežíznivým poskokům je zavede do podsvětí i na nebesa. Smrtelník i bůh musí projít zkouškami odvahy i obětavosti a postavit se monstrům, o kterých smrtelník do té doby pouze slýchával. Jinak nebudou mít nejmenší šanci nakonec zvítězit.  

Skvělá režie, herci a Celest Buckingham

Režisérem dobrodružné fantasy Bohové Egypta je Alex Proyas (Já, robot, Vrána, Smrtihlav), který se v Egyptě narodil. Většinu života ovšem strávil v Austrálii. 

Ve vedlejších rolích hrají Rufus Sewell (Smrtihlav, Příběh rytíře), Chadwick Boseman (Get On Up – Příběh Jamese Browna, Captain America: Občanská válka) nebo Geoffrey Rush (Zamilovaný Shakespeare, Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly).

A ještě jedna perlička závěrem. Titulní píseň k filmu s názvem Voiceless nazpívala slovenská zpěvačka Celeste Buckingham.

Na film Bohové Egypta se podívejte v pondělí 29. června ve 20.15 na Primě!

reklama

reklama