Chůva v akci aneb Jackie Chan jako Špion odvedle

Klasická rodinná komedie s přiměřeně drzými a vynalézavými dětmi a tajným agentem CIA, Jackie Chanem, který jako narychlo sehnaná chůva naprosto selhává, ale když jde o krk, mění se ve špičkového mistra kung-fu. Na chvíli vypněte mozek a zapněte Primu. V sobotu ve 21.35.
Chůva v akci - Obrázek 3
Chůva v akci - Obrázek 3

reklama

Podle názvu i obsazení – hlavní roli tu kromě agenta CIA hrají děti ve věku čtyři, devět a třináct let – se chtě nechtě musíme připravit na jistou dávkou infantilnosti. Ta nás sice nemine, ale kromě ní se tu vyskytuje i dostatečné množství vtipných scén a pro fandy Jackieho Chana i jeden dva obstojné kung-fu zápasy. I když co naplat, nikdo nemládneme a Jackiemu bylo v době natáčení již pětapadesát. Pokud ale nebudete moc přísní – a to byste v pátek večer nemuseli – budete od obrazovek odcházet příjemně pobavení a zrelaxovaní.

Chůva v akci - upoutávka
Chůva v akci - upoutávka

Nenápadný Bob Ho (Jackie Chan) miluje svou sousedku Gillian, svobodnou matku tří dětí – puberťačky Farren, mladšího Iana a malé Nory. Gillian má Boba taky ráda, ale své děti miluje nade vše a ty mámina nápadníka bohužel příliš nemusí. Bob to ovšem nevzdává. Kvůli Gillian je rozhodnut se usadit a na hřebík pověsit i profesi špičkového agenta CIA. Jeho poslední akcí je dopadení ruského teroristy Poldarka, které sice dopadne úspěšně, ale při převozu do věznice se teroristovi podaří uprchnout.

Chůva v akci - Obrázek 4
Chůva v akci - Obrázek 4

Krátce poté se na Boba obrátí jeho bývalý kolega s prosbou, zda by mu nepomohl dešifrovat soubor z Poldarkova počítače. V zápětí za ním s jinou prosbou přijde Gillian. Ta Boba žádá, aby jí na pár hodin pohlídal děti, protože musí nutně odjet z města a nemá, komu je svěřit. Bob chce vyhovět oběma a to má samozřejmě „nečekané“ následky.

Co jste možná nevěděli...

  • Za název od nás čeští distributoři dostávají velký palec dolů. „The Spy Next Door“ doslovně znamená „Špion odvedle“ a to zní, uznejte sami, nesrovnatelně lépe.

Co se ne úplně povedlo...

  • Na začátku filmu Bob zachrání kočku. Všimněte si ale, že kočka na střeše je úplně jiná než ta, co později spočívá v náručí holčičky.
  • Když si Bob povídá s Ianem, knihy na polici za nimi soustavně mění svou pozici.

reklama

reklama