Chystáte se letět s Ryanairem? Na příruční zavazadlo do 10 kilogramů zdarma zapomeňte

Průkopník nízkonákladových letů společnost Ryanair se rozhodla pro z pohledu cestujícího docela razantní krok. Od listopadu totiž ruší svou dlouhodobou službu příručního zavazadla do 10 kilogramů zdarma. Společnost změnu zdůvodnila zpožďováním letů.
letecká společnost Ryanair
letecká společnost Ryanair
pixabay.com

reklama

Ročně aerolinky Ryanair přepraví přes 100 milionů cestujících, což je řadí mezi největší evropské dopravce. Po celé Evropě pak provozuje lety do více než 200 destinací. Letenky se pak cenově pohybují do 1 500 korun za jednosměrný let a výjimkou nejsou ale ani promoakce, kde může cena klesnout i na pár korun.

Určitou vizitkou irské nízkonákladové letecké společnosti byl i fakt, že si lidé k těmto levným letenkám mohli přímo na palubu letadla vzít až dvě zavazadla zdarma. Jeden kufr do hmotnosti 10 kilogramů a například kabelku. To už od listopadu ale bude minulostí.

Za palubní zavazadlo do 10 kilogramů si nově připlatíte

Tuto změnu společnost zdůvodnila tím, že pasažéři často cestují s velkým množstvím příručních zavazadel do 10 kilogramů a jejich odbavování přímo u bran pak zpožďuje lety.

Nově si tak budou muset rozmyslet už při nákupu letenky, zda si za svůj kufr budou chtít vzít přímo na palubu a uzamknout ho v boxu nad hlavou za v přepočtu 154 až 206 korun, nebo ho nechají dát do zavazadlového prostoru za příplatek 206 až 257 korun.

Zpoždění evropských letů se oproti loňku zdovnásobilo

Zpoždění evropských letů se oproti loňsku zdvojnásobilo. Může za to nedostatek personálu, počasí i stávky

Kompenzací pro cestující bude zvýšení rozměrů pro všechna zavazadla

Malé zavazadlo, které se vejde pod sedadlo v letadle si i nadále budou moci vzít na palubu bez příplatku. Od připravovaného opatření si Ryanair žádné dodatečné příjmy neslibuje. Navíc společnost uvedla, že se bude snažit vše svým klientům kompenzovat například tím, že zvýší povolené rozměry pro všechna zavazadla. Kdy k tomu dojde, ale už neupřesnila.

Nutno podotknout, že ostatní nízkonákladové společnosti, které stejnou službu při letech na krátké vzdálenosti také nabízí, prozatím o zpoplatnění kabinového zavazadla do 10 kilogramů neuvažují.

reklama

reklama