CNN Prima NEWS představuje zbrusu nové POČASÍ a jeho moderátory

Nové rosničky jsou profesionálové z Českého hydrometeorologického ústavu. Usměvavá Michaela Valachová a Filip Smola se od pondělí objevují v největším a nejmodernějším studiu ve střední Evropě. A jejich práce je opravdová výzva.
Michaela Valachová ve studiu CNN Prima NEWS
Michaela Valachová ve studiu CNN Prima NEWS
CNN Prima News

reklama

Začínají totiž už v pořadu NOVÝ DEN od šesti hodin ráno a hlásí až do odpoledne.  Jejich úkolem je připravit z dostupných dat od ČHMÚ relace o počasí, kterým porozumí i běžní lidé. Díky exkluzivní smlouvě s ČHMÚ má CNN Prima NEWS k dispozici deset profesionálních meteorologů. Jaká byla premiéra Michaely a Filipa na obrazovkách?

Filip Smola ve studiu CNN Prima NEWS
Autor: CNN Prima News Filip Smola ve studiu CNN Prima NEWS

„Pondělního rána jsem se hodně bála a překvapilo mě, jaká pohodová atmosféra tady panovala. Libor Bouček byl úžasný, krásně nás naladil. Takže vyšly i ty interakce, které máme před počasím. Z toho já mám největší strach. Ale bylo to vlastně hrozně příjemné. Celý ten den krásně plynul a mě to mile překvapilo,“ popsala Michaela Valachová.

Důkladné přípravy na vysílání CNN Prima NEWS

„Začali jsme se připravovat už koncem listopadu. Trénovali jsme mluvení, hlasový projev a celkové vystupování před publikem. Později jsme začali chodit do studia trénovat pohyby a jak se celkově chovat v tom prostoru. Potom jsme se museli naučit se softwarem, se kterým tady pracujeme. Teď se nás navíc ujal Karel Voříšek, který nám dává další rady jak mluvit a jak se pohybovat před kamerou, abychom si v tom byli co nejjistější,“ popsal Filip Smola.

Filip Smola
Autor: CNN Prima News Filip Smola

Michaela Valachová se meteorologii věnuje už deset let a má doktorát z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy z Katedry fyziky atmosféry.

„Už v dětství bylo počasí můj koníček. Sledovala jsem předpovědi, vždycky mě fascinovaly bouřky. Četla jsem si o tom, dokonce jsem si dva roky zapisovala průběh počasí venku. Tenkrát mě vůbec nenapadlo, že by se dalo věnovat počasí profesionálně. Chtěla jsem jít studovat meteorologii na přírodovědu, ale ta nevyšla a tak jsem šla na matfyz.

Bála jsem se toho, ale vydržela jsem a teď jsem hrozně ráda, že dělám to, co mě baví. Zajímají mě hlavně bouřky, protože jsou nebezpečné a je těžké je předpovědět. Věnovala jsem se jim i ve své disertační práci," řekla Michaela Valachová, která má doktorát z Matematicko-fyzikální fakulty UK. Vysílání v obrovském studiu CNN Prima NEWS pro ní bylo výzvou.

„Mám zkušenosti z ranního vysílání z let 2011 až 2013. A bylo to na klíčování, takže na zeleném pozadí. Tam jsem byla jenom já a kameraman. Bylo to malinké studio, kde se člověk těžko i otočil. A najednou jsem v tom velkém studiu, kde musím být vidět celá, musím se pohybovat před tou velikou plazmou, to je obrovská výzva,“ popsalaMichaela Valachová.

Michaela Valachová ve studiu CNN Prima NEWS
Autor: CNN Prima News Michaela Valachová ve studiu CNN Prima NEWS

Náročné ranní vstávání na NOVÝ DEN

To nejnáročnější na směnách v CNN Prima NEWS je podle Filipa vstávání. „Já sem přicházím v půl páté. Musím si to tu všechno pozapínat, podívat se na ty podklady. Hlavně nahrát data předpovědí do programu, se kterým pracujeme. Předpovědi nám chodí přímo z ČHMÚ. Je třeba to překontrolovat, případně upravit, když vidíme, že něco může být jinak, něco se třeba změnilo. A taky texty upravit tak, aby to divák správně pochopil. Vybíráme i nějaké fotky a videa od diváků, která předpovědi doplňují. Používáme na pozadí i videa z dronů. Pak taky jdeme do maskérny. Mě to třeba trvá jen patnáct minut, ale holky tam jsou třeba i třičtvrtě hodiny,“ vysvětluje Filip Smola. Novou práci by ale neměnil.

„Baví mě oboje. Nechtěl bych se vzdát ani jednoho. Předpovídat v ústavu i být tady ve studiu CNN Prima NEWS před těmi obřími obrazovkami. Myslím, že je to dost zajímavá práce, ke které se jen tak někdo nedostane,“ uzavírá Filip Smola.

Michaela Valachová ve studiu CNN Prima NEWS
Autor: CNN Prima News Michaela Valachová ve studiu CNN Prima NEWS

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!