CNN Prima NEWS v únoru spustí nové regionální zprávy s moderátorkou Markétou Fialovou

CNN Prima NEWS od 2. února rozšířila své silné regionální zpravodajství. Aktuální reportáže a živé vstupy ze všech míst Česka nabízí pořad ZPRÁVY Z REGIONŮ od 17:00 s moderátorkou Markétou Fialovou. Regionální tým postupně začnou posilovat také spolupracující reportéři z krajských redakcí MF DNES a Deníku VLTAVA LABE MEDIA.
Zprávy z regionu CNN Prima NEWS
Zprávy z regionu CNN Prima NEWS
CNN Prima News

reklama

Už 2. února odstartoval na CNN Prima NEWS nový pořad, který nabízí reportáže a živé vstupy i z těch nejodlehlejších míst Česka. Takových, která často nejsou ve středu dění. „Přestože máme v jednotlivých krajích silné reportérské týmy a na regiony se zaměřujeme, ve víru aktuálního dění často nutně převáží tiskové konference z ministerstev a hlasy vysokých politiků. ZPRÁVY Z REGIONŮ budou jiné. Přinesou každodenní příběhy lidí z různých koutů Česka a zajímavosti či lokální problémy, které se jich přímo týkají,“ vysvětlil šéfredaktor CNN Prima NEWS Pavel Štrunc.

Zprávy z regionů s Markétou Fialovou

Pořad začíná každý všední den od 17:00. Za moderátorským pultem diváky vítá oblíbená moderátorka Markéta Fialová, která spolu s týmem editorů a redaktorů připravovala ZPRÁVY Z REGIONŮ několik měsíců.

„Zajímají nás životy lidí i v těch nejodlehlejších místech republiky. I tam chceme mít své reportéry. Informovat o dění, které jiným celoplošným médiím může uniknout, ale pro obyvatele regionů je důležité,“ řekla moderátorka pořadu Markéta Fialová a dodává: „Samozřejmě sázíme na naše štáby v krajích, ale já se těším i na to, že přispěvateli budou také naši diváci, chceme jim být co nejblíž a potkávat se s nimi.“

Štáby CNN Prima NEWS proto pravidelně vyjíždí do různých částí Česka. Realizovat se budou také speciály moderované přímo z míst dění v daných krajích. Aby byly ZPRÁVY Z REGIONŮ všude, spojí CNN Prima NEWS postupně síly s krajskými reportéry MF DNES a regionálním Deníkem.

„Ani sebelepší reportér nezvládne být na dvou místech najednou. Věřím, že nám tato na českém poli unikátní spolupráce umožní nabízet komplexní a zábavný regionální servis z míst, která diváci důvěrně znají. Témata si budeme vybírat my a my budeme mít také úplnou kontrolu nad jejich zpracováním od jednotlivých redaktorů,“ říká šéfredaktor CNN Prima NEWS Pavel Štrunc.

Na reportáž stačí i mobilní telefon

Spolupracujícím redaktorům pro živé vstupy či natáčení reportáží stačí mobilní telefon. Není nutné zapůjčovat techniku ani kameramany. Tým ZPRÁV Z REGIONŮ díky tomu získává přístup k tématům od desítek redaktorů z MF DNES a regionálních redakcí Deníku.

„MF DNES má velmi silné krajské redakce. Vzhledem k práci pro zpravodajský portál iDNES.cz má navíc mnoho redaktorů blízko i ke zpracovávání audiovizuálních materiálů. Díky naší spolupráci dostanou příležitost se dál zdokonalovat. Jsem proto rád, že můžeme spojit síly se CNN Prima NEWS a využít to nejlepší z obou stran,“ říká ředitel strategického rozvoje skupiny MAFRA František Nachtigall.

CNN Prima NEWS posílí MAFRA a Deník

„Ve spolupráci se CNN Prima NEWS vidíme zajímavou příležitost pro obě strany. Deník má nejsilnější síť novinářů rozprostřenou do všech okresů celé České republiky, proto můžeme divákům nabídnout unikátní souhrn událostí, a to až z místa jejich bydliště, z jejich blízkého okolí. Reportéři Deníku totiž události v regionech nejen zpracovávají, ale na vlastní kůži je i žijí,“ uvedl ředitel redakcí Deníku Roman Gallo.

CNN Prima NEWS kromě nového pořadu začátkem února nabídla ještě několik dalších dílčích změn pro zkvalitnění diváckého zážitku. Ranní show Libora Boučka NOVÝ DEN je nově o hodinu delší a končí v 10 hodin. V tu chvíli navazuje posílené kontinuální zpravodajství, které nabízí přísun nejaktuálnějších informací až do 12.30, kdy startuje diskuzní pořad INTERVIEW.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!