CO DĚLAT, KDYŽ... mám pocit, že cestovní kancelář zkrátila zájezd?

Také jste nešťastní, když si koupíte dovolenou na osm dnů, ale ve skutečnosti u moře strávíte o celý den až dva méně kvůli naplánovaným časům odletu a příletu? Mají na to cestovní kanceláře právo?
Kréta
Kréta
thinkstock.com

reklama

 

ONLINE PORADNA: Máte problém, se kterým si nevíte rady? Zeptejte se akvokáta online (bez nutnosti zveřejnění). Využít můžete kontaktní formulář naší Právní poradny.

Dotaz: Mám problém. Koupili jsme si zájezd k moři na osm dní. Teď přišly z cestovní kanceláře informace o odletu a příletu. Zjistili jsme, že odlétáme z Prahy v den začátku dovolené, ale až ve 22.35 večer. Takhle přijdeme o jeden den dovolené. Cesta zpátky je zase naplánovaná hned v 10 dopoledne, takže zase ztratíme několik hodin u moře. Jak je to možné? Může nám cestovní kancelář takto zkrátit dovolenou? Mám třeba možnost smlouvu zrušit bez sankcí, s tím, že mi vrátí peníze? Není to ze strany cestovní kanceláře porušení smlouvy? Jedeme za 14 dnů...

Cestovní pojištění na dovolenou online. Bleskové srovnání, bleskové sjednání na Prima RádciOdpověď: Zákazník může odstoupit od smlouvy bez odstupného pouze v případě, že pořadatel zájezdu porušil své povinnosti. Pořadatel zájezdu je povinen při sjednání smlouvy zákazníkovi potvrdit alespoň čas zahájení a ukončení všech služeb cestovních ruchu a nejpozději sedm dní před zahájením zájezdu mu sdělí další důležité údaje, zejména upřesnění údajů ohledně času zahájení a ukončení všech služeb cestovních ruchu. V případě, že tyto upřesňující údaje nejsou v rozporu se smlouvou o zájezdu, případně s nějakými dalšími informacemi, ujištěními, zvyklostmi či nějakými jinými dokumenty (katalog), pak pořadatel zájezdu svou povinnost neporušil.

Advokát Viktor Fojt Foto:

Na otázky v naší poradně odpovídá advokát Mgr. et Mgr. Viktor Fojt, zakládající partner advokátní kanceláře Fojt | Kocour. Působí také jako hlavní advokát pro internetovou aplikaci, která nabízí právní dokumenty snadno a jednoduše: www.generatorsmluv.cz.

 

 

Zodpovězené dotazy:

Nejste spokojeni s operátorem? Ne vždy můžete snadno odejít

CO DĚLAT, KDYŽ... chci zrušit smlouvu s mobilním operátorem. Jde to?

Co s hypotékou a bytem po svatbě?

CO DĚLAT, KDYŽ... mám hypotéku a po svatbě chceme vlastnit byt společně?

Zboží koupené online můžete bez udání důvodů vrátit do 14 dnů...

CO DĚLAT, KDYŽ... jsem koupil/a zboží přes e-shop a chci ho vrátit?

Dluhy vzniklé za trvání manželství patří do společného jmění manželů...

CO DĚLAT, KDYŽ... má manžel/ka dluhy a hrozí exekuce?

 

SMLOUVA RYCHLE, JEDNODUŠE, SE ZÁRUKOU... Hrozí vám exekuce? Potřebujete prodat nebo koupit dům či auto? Chcete pronajmout byt? Budete se rozvádět? Většina životních situací se musí vyřešit podpisem na smlouvě... Běžné právní dokumenty už ale nemusíte řešit s advokáty, aby byly naprosto v pořádku. Na Prima Rádci máte možnost získat právní dokumenty pro nejrůznější situace, navíc jen během několika minut. Smlouvy stojí od 50 do 300 korun. Prvních 100 zájemců od nás navíc získá kredit 200 korun na vygenerování jakýchkoliv právních dokumentů. Kredit získáte po registraci zde.

Prima Rádce je také na Facebooku. Najdete nás zde.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!