Cooltovní Rambo jde poprvé do akce tento pátek

Těšte se na pořádnou akční rotyku! Jízda třemi krvavými díly ramba začíná na Primě tento pátek ve 20.15.
Rambo - Splash COOL
Rambo - Splash COOL

reklama

Vietnam byl peklo, ale návrat domů se ukáže být ještě hustější zkouškou ohněm. Prima uvádí první tři díly tragického kruťase Ramba.

 

Jen pro případ, že byste o Johnu Rambovi nikdy neslyšeli: tenhle veterán vietnamské války se po letech bojů vrací zpátky domů. Nachází zde však pouze nepochopení, je zatčen pro vykonstruovaná obvinění a v lesích svede nelítostný souboj se svými pronásledovateli...

Snímek je prvním dílem postupně-stále-více-krvavější-série (schválně čekujte počty mrtvých v různých filmech) a ve své době zažehl módní vlnu akčních bijáků plných kulometů, čelenek a upocených triček. Ač byly akční filmy v kurzu už během 70. let, soustřeďovaly se spíše na kung-fu a podobné úleťárny.

Rambo to nenávratně změnil!

Jedním z důvodů může být i to, že za pozadím Ramba stála kvalitní knížka. Snímek totiž vychází k románu First Blood z roku 1972, jenž napsal profesor americké literatury David Morrell. Inspirovaly ho k tomu prý příběhy jeho studentů, kteří prožili americký konflikt ve Vietnamu.

Zrovna tak i první Rambo se nesl v duchu postvietnamské deprese v americké kultuře. Spíše než bezmyšlenkovité akci Chucka Norrise (šmarja, ale nic proti, Chucku!) se totiž podobá promyšleným válečným depkám typu Lovce jelenů. S čímž souvisí i šokantní skutečnost, že v průběhu prvního Ramba zemře jediný padouch!

Nezapomeňte proto doplnit nezbytnou zásobu Vitamínu R už od tohoto pátku ve 20.15 na Primě!
(a níže hoďte okem na další zajímavosti filmu).

 

Rambo 2
Rambo 2


Chcete vědět víc:

  •  filmaři do hlavní role zvažovali Clinta Eastwooda, Michaela Douglase, Steva McQueena, Al Pacina, Johna Travoltu nebo Dustina Hoffmana!
  •  Al Pacino roli odmítl, protože filmaři ignorovali jeho návrhy udělat z Ramba psychopata…
  •  Sylvester Stallone nesnášel první sestřih filmu; následně se snažil skoupit práva a snímek zničit
  •  jméno "Rambo" pochází ze stejnojmenného názvu odrůdy jablek
  •  slovo "rambo" je v japonštině překládáno jako "násilí"
  •  v knižní předloze Rambo zemře
  •  a proto byla natočena i verze filmu, v níž Rambo spáchá sebevraždu. Ještě že ji první diváci shledali příliš depresivní...

reklama

reklama