Další západoněmecké dobrodružství je tady! Vinnetou vyráží Mezi supy

Sledujte další legendární snímek inspirovaný příběhy Karla Maye. Odvážný náčelník Apačů Vinnetou a jeho přítel, statečný bílý lovec Old Surehand, vyrážejí zachraňovat bezmocné osadníky před proradnými bandity.
Mezi supy
Mezi supy

reklama

Cesta přistěhovalců, kteří se chtějí usadit v Arizoně, vede přes nebezpečnou pustinu nazývanou Llano Estacado. Tady však řádí bezohlední bandité nazývaní supové. Ti také zavraždí manželku a dceru farmáře Baumana a pak jeden z nich v převleku za misionáře svalí vinu na indiány z kmene Šošonů.

Podívejte se na upoutávku:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Mezi supy - upoutávka

Bandité vedení bezohledným Prestonem připravují velkou akci, chtějí se vmísit mezi nové kolonisty a místo k cíli jejich cesty je zavést do pasti, tam je pobít a zmocnit se jejich majetku. Náčelník Apačů Vinnetou a jeho přítel, statečný bílý lovec Old Surehand, kteří se o plánu dozvědí, se rozhodnou nové osadníky varovat dřív, než bude pozdě. To se ovšem ukáže být mnohem složitější, než se zpočátku zdálo.

Bandité, kteří se vetřeli mezi osadníky, už si totiž získali důvěru nezkušeného soudce Leadera, který má v kraji nastolit pořádek.

Premiéra filmu Mezi supy proběhla 8. prosince 1964 v mnichovském kině Mathäser-Filmpalast.
Premiéra filmu Mezi supy proběhla 8. prosince 1964 v mnichovském kině Mathäser-Filmpalast.

 

Navíc je třeba přesvědčit Šošony, že supové jsou pro všechny, tedy i pro indiány samotné mnohem větším nebezpečím než Bauman, který v žalu nad smrtí ženy a dcery smrtelně urazil náčelníka Wokadeha (Gojko Mitič) i celý kmen.

Víte o filmu Mezi supy, že...

  • První scény se natáčely v Grobnickém Polji u Rijeky, tedy na místě, kde dva týdny předtím padla poslední klapka k filmu Rudý gentleman.
  • V lyžařské oblasti Plataku byla postavena vesnice Šošonů. Většina vigvamů byla použita z nedávného natáčení Rudého gentlemana.
  • Na stejném místě, kde v Pokladu na Stříbrném jezeře stálo El Doro, byla nyní postavena zchátralá zlatokopecká osada se saloonem. Rovněž ze skály, na níž byl v Pokladu přepaden dostavník, Vinnetou pozoroval bandu Supů v saloonu.
  • Délka filmové pásky přesahuje dva a tři čtvrtiny kilometru.
  • Natáčení filmu začalo 10. srpna a skončilo 15. října 1964.
  • Herec Pierre Brice (Vinnetou) byl ve snímku lehce zastíněn americkou hvězdou Stewartem Grangerem a mezi oběma údajně panovala vzájemná nevraživost. Granger prý dokonce Briceovi řekl, že je mizerný herec.

Užijte si film Mezi supy v pondělí ve 20.15 na Primě.

Režie: Alfred Vohrer

Předloha: Karl May (kniha)

Scénář: Johanna Sibelius, Eberhard Keindorff

Kamera: Karl Löb

Hudba: Martin Böttcher

Hrají: Stewart Granger, Pierre Brice, Elke Sommer, Renato Baldini, Walter Barnes, Götz George, Terence Hill, Gojko Mitić, Ilija Ivezič, Sieghardt Rupp a další.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!