Tip z Videopůjčovny: Francouzský komediální hit Co jsme komu udělali? i jeho pokračování

Co jsme komu udělali? Problém manželů Verneuilových není v tom, že by jejich dcery nikdo nechtěl. Naopak. Problém je, že ani jeden ženich není po vůli jejich tradičně katolickým názorům. A jaké peklo čeká Verneuilovi v pokračování, které mělo v kinech letos premiéru? Užijte si oba filmy v iPrima Videopůjčovně!
Videopůjčovna - Co jsme komu zase udělali
Videopůjčovna - Co jsme komu zase udělali

reklama

Super populární francouzská komedie Co jsme komu udělali? (2014) zpracovává sice velmi problematické téma nesnášenlivosti vůči jiným náboženstvím a rasám, ale dělá to s typicky francouzskou grácií a jako bonus přikládá závěrečný happy end. 

Celý film Co jsme komu udělali? si hned můžete půjčit online ve Videopůjčovně:

Děj první komedie o Verneuilových? Hlava rodiny Claude Verneuil (Christian Clavier) je notář, velký tradicionalista a francouzský patriot. Jeho žena Marie (Chantal Lauby) typická představitelka žen z buržoazních kruhů, která byla vždy oporou manželovi a v katolické víře vychovávala čtyři dcery. Jenže zdá se, že tradice jsou dcerám Verneuilových tak trochu ukradené. Chovají se jako nezávislé, moderní ženy a muže svých snů si vybírají jen podle vlastního srdce.

Záběry z filmu Co jsme komu udělali
Autor: UGC Distribution Záběry z filmu Co jsme komu udělali

A tak advokátka Isabelle (Frédérique Bel) pojme za muže Rašída Bena Assema (Medi Sadoun), který je sice také advokát, ale zároveň muslim. Zubní lékařka Odile (Julia Piaton) si zase vezme nezaměstnaného herce Davida Benichou (Ary Abittan), který také nepotěší její katolické rodiče, neboť je to sefardský žid. Třetí dcera, malířka Ségolène (Emilie Caen), si vezme čínského bankéře Chao Linga (Frédéric Chau), který tíhne k buddhismu. Společně trávené rodinné svátky bývají katastrofa, tatínek Claude trousí trpně snášené hlášky a maminka Marie se nervuje a pro každého připravuje jiné jídlo odpovídající jeho náboženství.

Záběry z filmu Co jsme komu udělali
Autor: UGC Distribution Záběry z filmu Co jsme komu udělali

Jedinou nadějí zůstává nejmladší dcera Laure (Élodie Fontan). Kéž by se provdala za křesťana a Verneuilovi by konečně měli vysněného zeťáčka podle svých představ. Když Laure ohlásí svatbu se svým vyvoleným Charlesem (Noom Diawara), který je katolík, rodiče jsou nadšeni. Ale jen do okamžiku, než Charlese Koffiho spatří. A než se setkají s jeho rodinou! Proti tomuto sňatku stojí snad všichni... 

Co jsme komu zase udělali? 

Na rodinnou komedii Co jsme komu udělali? navazuje začátkem roku 2019 stejně bláznivý snímek Co jsme komu zase udělali? 

Claude a Marie Verneuilovi čelí nové krizi. Jejich čtyři dcery a jejich manželé, David, Rachid, Chao a Charles, se rozhodli opustit Francii. Každý z nich k tomu má dobrý důvod.

A Verneuilovi? Ti udělají vše pro to, aby jim mladí neodjeli někam na druhý konec světa! 

Vychutnejte si i nejnovější komedii Co jsme komu zase udělali? v iPrima Videopůjčovně:

Co vás o filmu Co jste komu udělali? zajímá

  • Film Co jsme komu udělali se v originále jmenuje Qu´est-ce qu´on a fait a Bon Dieu? Správně by tedy název měl znít Dobrý Bože, co jsme komu udělali? Tradiční dovětek této věty bývá „…že nás takhle trestáš!“ Větu z názvu filmu skutečně ve filmu pronese matka rodiny Marie Verneuillová.
  •  Asi největší herecké eso je v tomto filmu fenomenální komik Christian Clavier, jenž hraje otce rodiny notáře Claudea. Tento herec zazářil jako Jacquouille, věrný sluha pana Godefroye (Jean Reno) ve filmu Návštěvníci (1993) a všech jeho pokračováních.
  • Druhá nejznámější role Christiana Claviera je Asterix ve filmu Asterix a Obelix (1999). Kde odbarvený úplně na blond rozehrál herecký koncert po boku Gérarda Depardieu.
  • Film Co jsme komu udělali, se stal opravdovým trhákem. Natočen byl za 13 milionů dolarů, ale celosvětově vydělal 155 milionů d.olarů.
  • To si říkalo o dvojku! Dočkali jsme se ji v lednu 2019

 

reklama

reklama