Doručovatel Amazonu odmítl vydat láhev sherry 92leté babičce. Prý neprokázala svůj věk

Britský dovozce jednoduše bere svou práci vážně. Zákaznici měl doručit láhev vína, ale protože neprokázala svůj věk, zakázku jí nevydal. Dvaadevadesátiletá babička se snažila prokázat průkazkou na autobus. To mu ale nestačilo.
Sherry
Sherry

reklama

Láhev Harveys Bristol Cream Sherry je sedmnácti- až osmnáctiprocentním alkoholem. Internetový obchod Amazon navíc přísně respektuje minimální věk stanovený zákonem v dané zemi. Proto potřebuje vhodnou identifikaci a prokázání svého věku. Vhodný je například řidičský průkaz, identifikační karta PASS (britský oficiální doklad) nebo vojenská knížka.

Seniorka u sebe neměla ani jeden z průkazů, a proto jí víno doručovatel nevydal. Řekl, že přijede druhý den. To už u sebe měla průkazku na autobus, kde byla její fotografie. Tuto identifikaci doručovatel také odmítl. Takový doklad není v seznamu Amazonu uveden za vhodný.

Její vnuk, od kterého sherry dostala, se nad postupem firmy Amazon rozčiloval. „Je zjevně dost stará na to, aby mohla pít. Podruhé měla navíc průkaz s fotografií. Nikdo přece nemůže pochybovat o tom, že jí nebylo osmnáct,“ řekl vnuk.

Zásady společnosti ale ve svých podmínkách uvádějí, že při nákupu alkoholu musí zákazník předložit vhodný průkaz s fotografií. Pokud tak příjemce neudělá, nemůže být zásilka doručena. Podle pravidel má doručení zkusit dovozce druhý den.

Její vnuk uvedl, že bude požadovat vrácení peněz a doručení sherry přímo jemu.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!