Slavné duety Karla Gotta: Kdo si s ním zazpíval

S Karlem Gottem si zazpívaly stovky slavných žen a mužů a vznikly tak desítky známých duetů, které si dodnes většina z nás pobrukuje doma. Všechny duety, které Karel Gott za svůj život nazpíval, by vydaly na dvacet kompaktů. My jsme pro vás vybrali ty nejznámější.
Karel Gott: Slavné duety

reklama

Vůbec první duet Karel Gott nazpíval už v roce 1962. Písnička "Až nám bude dvakrát tolik" vyšla na zpěvákově první gramofonové desce. Tehdy bylo Karlu Gottovi pouhých 23 let.

Píseň "Dotýkat se hvězd" vznikla díky muzikálu Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra Kdyby tisíc klarinetů. Od té doby ho ale Eva Pilarová a Karel Gott zpívali ještě tisíckrát.

Všichni známe muzikál Starci na chmelu a kdo by si nepamatoval písničku "Den je krásný". Tu tehdy Karel nazpíval s mladičkou Petrou Janů. V té době se ještě jmenovala Jana Petrů.

"Zvonky štěstí" patří snad k vůbec nejznámějším duetům Karla Gotta. Daře Rollins bylo pouhých 12 let, když jej s Karlem zpívala. Dá se říct, že i tento song zpěvačce pomohl nastartovat její kariéru.

"Čau, lásko" původně Karel Svoboda napsal jen pro Marcelu Holanovou. Karlovi se ale písnička natolik zalíbila, že z toho nakonec vznikl duet.

Karel Gott se zlatou slavicí Lucií Bílou nenazpíval jen opravdu velký hit "Co sudičky přály nám". Určitě se vám vybaví i spousta dalších, jako je písnička "Krása" nebo "Ať láska křídly mává".

To byla jen malá ukázka z duetů, které Karel Gott za svůj život nazpíval a které se vybaví snad každému z nás. Poslední duet, který na sebe strhl pozornost, byla píseň "Srdce nehasnou". Tu nazpíval s dcerou Charlotte Ellou.

reklama

reklama