Dvojí Rukojmí ve dvojité hře o život

Dusná a temná atmosféra vycházející z neskrývaného obdivu k noir žánru, slušné herecké výkony, překvapivě nápaditá režie (na nováčka zcela určitě!) a výsledný celek v mnohém připomínající kultovní Smrtonosnou past. V pátek večer, proč ne? Dívejte se ve 22.00 na Primu.
Rukojmí
Rukojmí
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tři zloději se při pokusu o vykradení obchodu stali vrahy a v panice se ukryli v náhodně vybraném domě. Jako rukojmí si tu vezmou chlapce, dívku a jejich otce. Jenže se ukáže, že náhoda jim v tomhle případě moc nepřála. Nevědomky si totiž vybrali dům účetního místní mafie, kde se ukrývají bedlivě střežené a dosti citlivé informace.

Podívejte se na televizní upoutávku:

Rukojmí - upoutávka
Rukojmí - upoutávka

K ozbrojenému přepadení obchodu, které skončilo zastřelením na místě zasahující policistky, je přivolán tamní policejní šéf Jeff Talley (Bruce Willis). Jeff má za sebou kariéru vyjednavače u losangeleského elitního teamu SWAT a po letech traumatizující práce se rozhodl zakotvit v klidnějších vodách a přijal práci policejního šéfa v idylickém městečku Bristo Camino. Když na místě zločinu objeví zraněnou policistku, která mu následně umírá před očima, rád přenechává vyšetřování místnímu šerifovi. Jenže ve chvíli, kdy se mafie dozví o možném ohrožení informací, které se nacházejí v domě spolu se zabarikádovanými únosci, rozjíždí svoji vlastní tajnou operaci.

Rukojmí
Rukojmí

Unesou Jeffovu ženu a dceru a policistu informují, že pokud chce, aby jeho rodina přežila, musí udělat následující: vrátit se na místo činu, převzít kontrolu nad vyšetřováním a získat čas potřebný k tomu, aby mafie zorganizovala vlastní útok na Smithův dům.

Jeff nemá na vybranou. Už takhle nebezpečný plán ovšem komplikuje fakt, že jeden z únosců je nevyzpytatelný sociopat, se kterým není možno vyjednávat a který se navíc kdykoli může obrátit proti vlastním komplicům.

Možná jste o filmu Rukojmí netušili, že…

  • Roli Amandy Talley, dcery Jeffa Talleyho, ve filmu ztvárnila skutečná dcera Bruce Willise, Rumer. Podle herce musela Rumer projít castingem stejně jako všichni ostatní a neměla žádnou protekci.
  • Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Roberta Craise (v originále Hostage), který u nás vyšel v roce 2004.
  • Režijně se snímku ujal Francouz Florent-Emilio Siri, pro kterého to byla první hollywoodská zakázka. Klobouk dolů!

Akční krimithriller Rukojmí nepropásněte v pátek ve 22.00 na Primě.

Hrají: Bruce Willis, Kevin Pollak, Jimmy Bennett, Jonathan Tucker, Ben Foster, Michelle Horn, Marshall Allman, Serena Scott Thomas, Robert Knepper, Rumer Willis, Kim Coates, John Ingle, Johnny Messner, Marjean Holden, Tina Lifford, Kathryn Joosten, Glenn Morshower, Christina Cabot, Art LaFleur, Hector Luis Bustamante a další.

Je nám spolu Prima už 25 let

25 let televize Prima: Pusťte si to nej z programu online

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
7