Famózní Meryl Streep ve slavném muzikálu Mamma Mia!

Pojďte se v neděli večer podívat do slunného Řecka a zazpívat si s hvězdami stříbrného plátna nestárnoucí hity skupiny ABBA.
Záběry z filmu Mamma MIa!
Záběry z filmu Mamma MIa!
Playtone

reklama

Příběh, který umně využil hity slavné skupiny ABBA, získal na jevištích hudebních divadel v osmi jazykových verzích nespočet fanoušků. Jeho tvůrci se pak rozhodli tento úspěch podpořit také zfilmovanou verzí. O její výjimečnost se postaralo i mimořádné herecké obsazení, v němž vedle slavné Meryl Streep a Pierce Brosnana nechybí například Colin Firth, Amanda Seyfried, Julie Walters, Stellan Skarsgård, a dokonce i člen skupiny ABBA Benny Andersson.
Záběry z filmu Mamma MIa!
Autor: Playtone Záběry z filmu Mamma MIa!

Děj zfilmovaného muzikálu je prostý. Na řeckém ostrůvku Kalokairi vede malý, pomalu dosluhující hotel lehce potrhlá Donna (Meryl Streep). Její dcera Sophie (Amanda Seyfried) se bude už za pár dnů vdávat a řeší pro ni závažnou otázku, kdo ji odvede k oltáři. Podle deníku své matky, který si kdysi vedla, zjistila, že v době jejího pravděpodobného početí se Donna scházela hned se třemi mladíky. Rozhodne se tedy všechny tři své potencionální otce pozvat na svatbu. Matka však o příjezdu bývalých lásek nemá ani tušení. O úsměvná setkání a vtipné situace tak nouze rozhodně nebude!

Záběry z filmu Mamma MIa!
Autor: Playtone Záběry z filmu Mamma MIa!

Věděli jste že:

  • Meryl Streep si muzikál zamilovala, už když jej zhlédla jako divačka v jeho divadelní podobě. Když pak přišla nabídka na účinkování ve filmu, nebylo nad čím přemýšlet. A takhle rozdováděnou Meryl jste dlouho neviděli! Tančí a zpívá, jako kdyby vyrostla na muzikálové Broadwayi.
  • Slavný agent 007 Pierce Brosnan si sem tam houpne i boky, pro kritiky to byl ale jasný adept pro cenu za nejhorší herecký výkon ve vedlejší roli. Moderátoři ceremoniálu Zlatá malina poznamenali: „… je to herec, který neumí zpívat, neměl by zpívat a pravděpodobně ani dříve nezpíval, tuto roli neměl přijmout.“ Jeho pěvecký výkon je skvostnou kuriozitou a jak uvidíte sami, zas až tak moc neruší, k jeho postavě zkrátka padne.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!