FAQ: Zpětné zhlédnutí pořadů a přetáčení reklam

Odpovědi na vaše nejčastější dotazy k novým pravidlům přetáčení reklam v rámci odloženého (zpětného) sledování pořadů najdete níže:
#NEPRETACEJ
#NEPRETACEJ
FTV Prima

reklama

Co to je zpětné zhlédnutí pořadů?

Pokud jste nestihli sledovat pořad v přesný čas jeho vysílání a pouštíte si jej se zpožděním (i několikadenním), jedná se o zpětné (odložené) sledování pořadu.

Co znamená přetáčet reklamu?

Obecně platí, že každá odsledovaná reklama je pro nás jako komerční televizi důležitá a má vliv na příjmy, z nichž financujeme výrobu pořadů. Některé přehrávače, pokud pořad sledujete zpětně (odloženě) mimo čas, kdy je živě vysílán v televizi, doposud umožňovaly přetáčet nejen pořady, ale i reklamy, které jsou do pořadů vkládány. Od 1. června tento krok omezujeme, abychom nepřišli o část našich příjmů.

Co pro mě znamená, že nemohu přetáčet reklamu?

Od 1. června 2022 bude i nadále možné sledovat a přehrávat naše pořady zpětně (odloženě) v čase, ale pokud se týká přeskakování reklamy, zde tato funkce bude omezena (plošně nebude možno reklamu přeskočit) a bude vám nabídnuta možnost, jak odsledovat naše reklamy.

Mohu přeskakovat reklamy, pokud je pořad již aktuálně vysílán?

Pokud pořad v momentě, kdy si jej pouštíte, již aktuálně běží v tzv. živém vysílání, tak od 1. června 2022 uvidíte všechny reklamy stejně jako ostatní diváci u obrazovek.

Na jakých kanálech či u jakých pořadů nebudu moci přetáčet reklamu?

Tento krok zavádíme jednotně u všech pořadů a kanálů skupiny Prima – samozřejmě pouze pro pořady, které sledujete v odloženém (zpětném) zhlédnutí. U pořadů, které aktuálně běží v tzv. živém vysílání, se nic nemění, diváci sledují pořady i reklamy tak, jak jsou zvyklí.

Kdy mohu přetáčet reklamu?

Abychom diváky nezahlcovali reklamou v případě, že mají zájem vrátit se k již rozkoukanému pořadu, umožňujeme volně přetáčet (i reklamu) prvních 60 vteřin, kdy se k takovému pořadu divák vrátí. Tak, aby si mohl v klidu vyhledat místo, od kterého chce pořad nadále sledovat.

#NEPRETACEJ
Autor: FTV Prima #NEPRETACEJ

Jak dlouho můžu odloženě (zpětně) sledovat pořad v televizi?

Na tom nic neměníme – i nadále můžete sledovat pořady až sedm dní. Pokud to práva pořadu umožňují, můžete si jej následně přehrát i na iPrima.cz.

Vždyť platím koncesionářský poplatek za televizi, mám právo přetáčet?

Z poplatků je financován provoz a rozvoj České televize a Českého rozhlasu, jakožto provozovatelů tzv. veřejné služby. Komerční televize z koncesionářských poplatků nezískávají žádnou část.

Při zpětném zhlédnutí pořadů se mi liší délka reklamy v mobilu a TV, proč?

  • Pokud zpětně sledujete pořad v televizi do tří dnů od živého vysílání, sledujete 5 minut reklamy. Od čtvrtého do sedmého dne sledujete jen 3,5 minuty reklamy v hodině.
  • Pokud pořad sledujete zpětně v mobilním zařízení, pak první až sedmý den sledujete 3,5 minuty reklamy do hodiny.

reklama

reklama