FOTO: Nehořlavé spodní prádlo, boty a speciální helma. Hvězda Primy jede rallysprint!

Moderátorka Velkých Zpráv na Primě, Eva Perkausová, si nedá pokoj! Už tuto sobotu pojede vůbec poprvé v životě rychlostní závod TipCars Pražský Rally Sprint. Pilotem posádky je jeden z předních českých závodníků, Karel Trněný. Perkausová bude v roli navigátora. Start je na pražském Strahově, první závodní vůz vyrazí na trať první rychlostní zkoušky v 8 hodin ráno a konec závodu je plánován na půl čtvrté odpoledne.
Eva Perkausová
Eva Perkausová

reklama

„Mám ráda adrenalin a výzvy, takže rally si bezpochyby užiju. Na druhou stranu to bude má první zkušenost s rally, takže nemám sebemenší představu, jak jízda probíhá. A co se týče mého orientačního smyslu, jsem úplně ztracená. Nemluvě o navigátorském slangu. I tak ale věřím, že pilot Karel Trněný vsadil na dobrého koně,“ těší se Eva.

Eva Perkausová má rychlou jízdu v oblibě
Eva Perkausová má rychlou jízdu v oblibě

Perkausová má přitom rychlou jízdu ráda až natolik, že kvůli tomu přišla na čas o papíry.

„Na rychlou jízdu jsem jednou trochu doplatila a musela odevzdávat řidičský průkaz. Takže rozhodně bude lepší, když naše role zůstanou tak, jak jsou,“ prozradila moderátorka.

Jenže Perkausová musí vědět, že na Primě, kde je jednou z hlavních tváří zpráv, z toho nadšení moc nebudou.

„Moderátoři mají jasně stanoveno, že se mají zdržet jednání, kdy by si mohli ublížit a ohrozit tak nejen sebe, ale i vysílání VELKÝCH ZPRÁV,“ řekl Blesku za zpravodajství Primy Adam Halmoši.

Speciální helma
Speciální helma

Perkausová bude podle pořadatelů dodržovat veškerá bezpečnostní opatření, musí mít například speciální kombinézu, helmu, nehořlavé prádlo a boty.

„Někde jsem četla, že když jel tenhle závod loni můj parťák ze zpráv, Roman Šebrle, málem si prý cvrnknul do kalhot. Potom teda nevím, co bude v mém případě,“ směje se Eva.

Evu Perkausovou můžete vidět na moderátorské židličce ve Velkých Zprávách
Evu Perkausovou můžete vidět na moderátorské židličce ve Velkých Zprávách

reklama

reklama