Fotr je lotr aneb Než ti dám svoji dceru, pořádně si tě proklepnu!

Ne každý otec skáče nadšením, když ho někdo požádá o ruku jeho dcery. Jack Byrnes si myslí, že nápadníky pro své dcery si bude vybírat on sám. Jako bývalý agent CIA podrobí svého budoucího zetě i detektoru lži. Ustojí zmatkář Greg Jebal velmi striktní namlouvací rituál? Nebo svoji Pam navždy ztratí? V pátek 6. prosince ve 20.15 na Primě.
Záběry z filmu Fotr je lotr
Záběry z filmu Fotr je lotr
Dreamworks

reklama

Greg miluje Pam. A Pam miluje Grega. On ji chce požádat o ruku, ale ještě předtím, se podle dívčiny rodinné tradice musí zeptat Pamelina otce, zda mu dá svoji dceru za ženu. A tak se milenci vydávají na víkend s Pamelilnými rodiči. A pohroma je na světě!

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Fotr je lotr - upoutávka

Greg Jebal (Ben Stiller) rozhodně není tím, koho by si pro svoji holčičku Pam (Teri Polo) představoval její papá Jack Byrnes (Robert De Niro), který v celé rodině vládne železnou rukou. Aby ne. Jako bývalý agent CIA si Grega pořádně proklepne. Včetně toho, že napojí potenciálního zeťáčka na detektor lži.  A protože Greg má nejen legrační příjmení – Jebal (v originále Focker), ale je téměř magnetem na trapasy a průšvihy, můžete se těšit na biják nadupaný zábavou a gagy. A bude nakonec svatba? To se teprve uvidí…

Americkou komedii s hvězdným obsazením Fotr je lotr si pusťte v pátek ve 20.15 na Primě.

Záběry z filmu Fotr je lotr
Autor: Dreamworks Záběry z filmu Fotr je lotr

Co vymysleli herci…

 • Herec Ben Stiller vymyslel, že jeho postava Greg Focker, bude pracovat jako zdravotní bratr.
 • Původně se uvažovalo o trochu jiné tvůrčí sestavě. Režírovat měl Steven Spielberg, hlavní roli měl hrát komik Jim Carrey a otce Jacka Byrnese měl vystřihnout Al Pacino.
 • Jim Carrey dokonce přispěl svojí tvůrčí troškou do mlýna. A to když vymyslel do scénáře několik vtípků. Mimo jiné je také autorem legračního jména Jebal, v angličtině Focker.
 • Robert De Niro, který hraje nerudného otce překrásné Pamely, přijal tuto roli jako součást svého nového zaměření na komediální filmy. O rok předtím se výborně zhostil komické role ve filmu Přeber si to (Analyze this, 1999).
 • Podstatnou roli ve filmu Fotr je lotr hraje himálajská kočka. A protože jde o kočičí plemeno, které se nelehko trénuje, měli pokaždé na place více koček. Kdyby se zrovna té jedné nechtělo dělat přesně to, co je napsáno ve scénáři.
  Záběry z filmu Fotr je lotr
  Autor: Dreamworks Záběry z filmu Fotr je lotr
 • Hlavní kočičí roli Mr. Jinxe hrála kočka vlastním jménem Mishka.
 • Protože tento film je hodně založený na Gregově doměnce, že ho jeho budoucí tchán nemá rád, použil podobné napětí mezi postavami i režisér Jay Roach. Když se Ben Stiller ptal režiséra, jestli se De Nirovi líbí, jak hraje, režisér mu to odmítal sdělit.
 • Na plakátu k filmu Fotr je lotr (2000) vidíme Roberta De Nira, jak připoutává Bena Stillera k detektoru lži. Tento nápad opět nepochází z dílny scenáristů, ale vymyslel ho Robert De Niro. Toho napadlo, že by Jack Byrnes mohl Grega napojit na detektor.
 • Do hlavní role půvabné Pam Byrnesové se uvažovalo o Christině Ricci, ale nakonec ji dostala herečka Teri Polo, která podle tvůrců dokáže dobře zahrát i mírně sarkastické scény.
  Záběry z filmu Fotr je lotr
  Autor: Dreamworks Záběry z filmu Fotr je lotr
 • Snímek Fotr je lotr (v orig. Meet the Parents) byl natočen za 55 milionů dolarů. Nakonec se dočkal obrovského finančního úspěchu. Jen v USA se držel na žebříčku nejsledovanějších filmů po několik týdnů. A původních 55 milionů vydělal zpět za pouhých 11 dní, co byl v kinech. Závěrečná bilance – výdělek 330 milionů dolarů.
 • Není divu, že se film Fotr je lotr dočkal dalších dvou pokračování – Jeho fotr, to je lotr (2004) a Fotři jsou lotři (2010).

reklama

reklama