Greta Thunberg možná měla koronavirus

Mladá aktivistka a zřejmě nejvýraznější tvář hnutí Fridays for Future Greta Thunberg oznámila na sociální síti, že měla příznaky nemoci COVID-19, kterou způsobuje nový koronavirus. Nyní už se prý z nemoci zotavila.
Greta měla možná koronavirus.
Greta měla možná koronavirus.
instagram/@gretathunberg

reklama

„Cítila jsem se unaveně, měla jsem zimnici, škrábalo mě v krku a kašlala jsem,“ uvedla 17letá aktivistka. Vážnější příznaky měl i její otec Svante Thunberg, který s ní cestoval z Bruselu. Ten si navíc prošel i horečkami.

Jestli skuečně Greta s otcem prodělali nákazu koronavirem, se však těžko ověří, neboť „ve Švédsku se nemůžete testovat na COVID-19, pokud nepotřebujete naléhavé lékařské ošetření. Všem, kteří se cítí nemocně, se říká, aby zůstali doma a izolovali se. Nebyla jsem proto testována na COVID-19, ale je velmi pravděpodobné, že jsem ho měla, vzhledem ke kombinaci symptomů a okolnostem.“ poznamenala Greta stav situace ve své vlasti.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Greta Thunberg (@gretathunberg),

Aby případnou nákazu nešířila, izolovala se po svých cestách střední Evropou na dva týdny od sestry a matky ve vypůjčeném bytě. Nyní se však cítí opět dobře a nepociťuje žádné příznaky nemoci. 

Greta však apeluje na své fanoušky, aby nemoc nepodceňovali a pozorovali na sobě příznaky, protože i slabé symptomy mohou být znakem nemoci.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!