Hurvínek a kouzelné muzeum – jak se co dělá?

Natočit animovaný film není zdaleka tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Oproti hranému filmu je to nesrovnatelně delší proces. Práce na Hurvínkovi trvaly více než osm let a na počátku to nebylo vůbec jednoduché.
Hurvínek a kouzelné muzeum  4
Hurvínek a kouzelné muzeum 4

reklama

 Než vznikl konečný scénář, příběh, který by děti chytl a zároveň ctil předlohu, museli se tvůrci několikrát vrátit na samý začátek, vše, co bylo uděláno takzvaně hodit do koše  začít opět od nuly. „Přesný počet verzí scénáře už dneska určitě nikdo neví. Jenom námět jsme vymýšleli přes půl roku a na scénáři jsme potom pracovali další 2 roky. A předělával se několikrát ještě během storyboardu. Tipoval bych, že jich bylo celkem tak 11 až 15,“ říká režisér Martin Kotík a dodává:„Trvalo nám 3 roky, než jsme našli zkušeného výtvarníka, jehož styl se k postavám i prostředí filmu hodil. A nakonec jsme ho našli mezi studenty UMPRUM, jmenuje se Martin Zahradník, je to jeho první film a je geniální,“ vzpomíná režisér Martin Kotík.

Hurvínek a kouzelné muzeum  5
Hurvínek a kouzelné muzeum 5

Kromě charakterů z divadla jako je Spejbl, Hurvínek, Mánička, Žeryk a paní Kateřina, bylo pro film vytvořeno více než 120 nových charakterů.  Když se sečtou  tvůrci ze všech zúčastněných zemí, tak vychází přes 250 lidí.  Hurvínkův film si prošel výrobou celkem v 5 zemích – Česko, Německo, Dánsko, Belgie a Rusko.  

Ve filmu je přes 1000 triků ve více než 400 záběrech. Je to film plný kouzel a magie…

Jedna vteřina animace, aby film skutečně vypadal skvěle výrobně trvá třeba 5-6 dní. Kromě toho se filmu musí  takzvaně nasvítit, přepočítat  a obarvit.

Co se děje s filmem po napsání scénáře? A proč se nakonec Hurvínek natáčel v animačních studiích v Rusku a v Belgii?

Podívejte se do zákulisí práce na filmu Hurvínek a kouzelné muzeum.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Hurvínek a kouzelné muzeum - Jak se co dělá?

reklama

reklama