Hvězda s asijskými kořeny odstoupila z Hawaii 5-0 kvůli platu. Bílí kolegové brali o deset procent víc!

Herce Daniela Dae Kima můžete znát nejen ze super seriálu Ztraceni, ale na Prima LOVE ho můžete sledovat každ pátek v kriminálce Hawaii 5-0. Herec s korejskými kořeny se nepohodl s televizním kanálem CBS na velikosti jeho platu. Jeho bílí kolegové brali o 10 až 15 procent více.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Hawaii 5-0 VI (16) - upoutávka

reklama

Co uvidíte během pátečního večera s Hawaii 5-0?

Kriminální seriál Hawaii 5-0 vás zavede na slunný ostrov, kde rozhodně není nuda. O tom moc dobře ví místní speciální jednotka, jež se soustředí na vraždy.

Steve chce po svém holiči, který má právnické zkoušky, aby obhajoval informátora obviněného z vraždy… Více uvidíte v pátek ve 20.15 na Primě.

Platové nerovnosti v CBS

Rok 2017 byl i pro fanoušky seriálu poměrně náročný. Na začátku roku totiž hvězda seriálu na svém facebookovém profilu zveřejnila oficiální prohlášení o tom, že v nové řadě už dále nevystoupí. Daniel Dae Kim poděkoval televiznímu kanálu a hlavně fanouškům s oficiálním důvodem, že se se CBS nedomluvili na další smlouvě a Kim se tak rozhodl opustit celý projekt.

5 nejlepších hlášek z Hawaii 5-0

Daniel D. Kim v seriálu Hawaii 5-0
Daniel D. Kim v seriálu Hawaii 5-0

Zastřený důvod se však hodně rychle rozmázl v mediálním světě, kdy mediální deníky přišly s informací, že Daniel Dae Kim společně s hereckým kolegou Grace Parkem, opustili seriál hlavně kvůli finančním nerovnostem. Ukázalo se, že v jednadvacátém století oba dva herci s asijskými kořeny brali o deset až patnáct procent méně než jejich bílí kolegové. A jelikož se jejich bílí kolegové k nerovnému odměnování nevyjádřili, Daniel Dea Kim a Grace Park ze seriálu odešli, nenašli zastání na žádné straně barikády.

HEREC SERIÁLU HAWAII 5-0 MĚL BÝT NOVÝM BONDEM. ROLI MU VYFOUKL DANIEL CRAIG.

"Vím, že být hercem s asijskými kořeny mi automaticky dává menší šanci najít práci, ale jde o to, že si vážím sám sebe," vysvětluje Kim svůj odchod ze seriálu Hawaii 5-0. Boj o rovné platy v televizním byznysu stále přetrvávají. O stejně vysoký plat si například řekla herečka Robin Wright, která brala o dost méně než její kolega Kevin Spacey v seriálu Dům z karet. A televize BBC momentálně prochází skandálem, kdy se ukázalo, že moderátoři berou o desítky procent více než moderátorky stejného pořadu.

Sledujte Hawaii 5-0 na Prima LOVE ve 20.15 každý pátek!

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!