I mistr tesař se někdy utne: Módní značka Burberry se omlouvá za mikinu se symbolem oprátky kolem krku

Londýnský Fashion Week provází pořádná ostuda, o kterou se postarala značka Burberry, která mezi svými navrženými modely představila i mikinu se šňůrami svázanými do oprátky. Kritické reakce na sebe nenechaly dlouho čekat a společnost Burberry se za nevhodný model musela omluvit.
Burberry
Burberry
twitter/BBC News

reklama

Tohle se vážně nepovedlo. Populární značka Burberry přestřelila, když si na nedělním londýnském Fashion Weeku dovolila vyjít ven s mikinou, jejíž šňůry jsou svázané do oprátky. „Sebevražda není móda“ začalo se ozývat z řad kritiků, kterých se vzhled mikiny dotknul.

 

 

Jedním z největších kritiků je i modelka Liz Kennedy, která sama pro Burberry předváděla. „Jak si mohl vůbec někdo myslet, že se to jen tak přejde? Zvlášť, když se model objevil v kategorii věnované mládeži,“ rozohnila se modelka.

Ve svém postu na Instagramu dále vysvětlovala, že problém s mikinou se snažila vyřešit už v šatně, ale bylo jí řečeno, ať napíše dopis, pokud s tím má problém. „Vyměnila jsem si pár slov s jistou osobou, která mi řekla, že tohle je prostě móda a ať to přejdu, ale já jsem jí řekla, že tohle je problém, který nemůžu jen tak přehlížet,“ uvedla modelka.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

Modelka měla pravdu. Mikina nezůstala bez povšimnutí a během pár hodin se ve světě módy snad nemluvilo o ničem jiném. Známá značka musela uznat, že přestřelila a za netradiční model se omluvila. „Udělali jsme chybu, bylo to necitlivé,“ prohlásil šéf módního domu Marco Gobbetti.

Karel Lagerfeld

Nemám rád standardizovanou krásu – bez zvláštností žádná krása není, tvrdil Karl Lagerfeld, návrhář, který v 85 letech odešel do módního nebe

Je jisté, že teenageři se mikiny s oprátkou v obchodech nedočkají. Naštěstí.

reklama

reklama