Jak začínala jedna z největších hvězd akčního filmu 90. let? Bez peněz a znalosti jazyka

Jean-Claude Van Damme patří spolu se Sylvesterem Stallonem a Arnoldem Schwarzeneggerem k největším hvězdám akčních filmů 80. a 90. let. Tohoto slavného akčňáka si můžete vychutnat v neděli 19. dubna ve 22.20 na Primě v komedii Nikdo nepřežije.
Jean-Claude Van Damme
Jean-Claude Van Damme
Splendid Film

reklama

I začátky nejslavnějších světových superstar nemusí být lehké. Jean-Claude Van Damme je jasným důkazem toho, že stát se hollywoodskou hvězdou se dá i bez známostí a bez peněz. Když se jednoho dne rozhodl z Belgie natrvalo odcestovat do Ameriky, neuměl ani slovo anglicky. Navíc přicestoval s necelým tisícem dolarů. Začal se živit příležitostnými pracemi a přespával v autě.

Jean-Claude Van Damme
Autor: Wuzhou Film Distribution Co. Jean-Claude Van Damme

Po dlouhé a neúspěšné cestě v hledání kohokoliv, kdo by ho do filmu obsadil jako kaskadéra, se pro Jeana jako anděl zjevil Chuck Norris, který ho využij jako komparz do filmu Missing in action. Od té doby se navázala osmiměsíční spolupráce.

Menahema Golana, šéfa filmové společnosti Cannon, později Van Damme přesvědčil, že se mu díky svým zkušenostem z bojových sportů bude hodit do filmu Krvavý sport. Díky tomuto a dalším filmům společnosti Cannon, se Van Damme zapsal mezi největší akční hvězdy minulého století.

Jean-Claude Van Damme se vám ukáže v neděli 19. dubna ve 22.20 v komedii Nikdo nepřežije.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Nikdo nepřežije - upoutávka

Jean-Claude Van Damme a jeho 6 životních zajímavostí

  1. Má 3 děti – jednu dceru a dva syny
  2. Pracoval jako taxikář i jako vyhazovač v klubu Chucka Norrise
  3. Vlastnil dvě produkční společnosti
  4. Miluje hudebního skladatele Beethovena
  5. Anglicky se naučil díky sledování seriálu Flintstoneovi
  6. Pár let se věnoval klasickému baletu

reklama

reklama