Jazzmani Avishai Cohen Trio zavítají do Prahy

Avishai Cohen, Mark Guilliana a Shaking Stevensen – to je jazzový trojlístek, který ví, jak se proslavit. Stále známější frontman Avishai se dokáže se svým kontrabasem mazlit jako s milenkou a hudba, kterou skládá, již uchvátila i filmové tvůrce. V Praze své umění trojice předvede 6. května ve Foru Karlín.
Avishai Cohen.
Avishai Cohen.
instagram/@avishaicohenmusic

reklama

Pestrý hudební život izraelského muzikanta Avishaii Cohena by vydal na slušnou biografii. Od devíti let ovládal klavír a jakmile sáhl po čtyřstrunném nástroji, zrodila se osudová láska. Ze své vlasti odcestoval mladý umělec do Spojených států, kde se protloukal životem, hrál na ulici a nakonec vystudoval hru na kontrabas. Tehdy si vyzkoušel první krůčky na profesionální dráze.

Po vystřídání několika kapel se natrvalo usadil. S dalšími dvěma nadšenci do jazzu založil Avishai Cohen Trio, jehož je frontmanem, kontrabasistou a skladatelem.

instagram/@avishaicohenmusic
instagram/@avishaicohenmusic

V Cohenově výrazu se příjemně mísí klasický jazz šmrncnutý latinou a popem. Jeho hudba má vše potřebné – slušný rytmus, výraznou melodii i procítěný zpěv. Co víc si ještě přát? Snad jen být na místě, až se uskuteční živé vystoupení.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama