Jean-Claude van Damme jako Elita armády

Jean-Claude van Damme opět v plné parádě! A i když na jeho tváři přibylo pár vrásek a už není tak pevná, jak bývala, tělo má pořád ze žuly! Comeback hvězdy akčních bijáků si vychutnejte v pátek ve 21.55 na Primě.
Elita armády
Elita armády
Sony Pictures Home Entertainment

reklama

Hlavní postava, černošský boxerský šampion v těžké váze Wayne Barclay, se rozhodl investovat nemalé finance do rekonstrukce čtvrti, kde vyrůstal. Zbídačené slumy chce přestavit na slušné bydlení a jejich obyvatelům dopřát bezpečný domov. Jenže místní gangster a šéf pouličních gangů Terrell Singletery má jiné plány. Terrell skončil před několika lety v base díky Waynově výpovědi a nyní, když je za vzorné chování z vězení předčasně propuštěn, přísahá hned před vězeňskou bránou Waynovi pomstu.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Elita armády - upoutávka

Wayne hrozbu bere na lehkou váhu a žádné nebezpečí si nepřipouští, ale jeho prozíravá sestra Tamara (Vivica Fox) je jiného mínění. Z obavy o bratrův život najme na jeho ochranu bývalého vojáka, Clarence Bowdena.

Ten má za úkol sestavit tým zkušených mužů jako boxerovu ochranku a mezi prvními kontaktuje svého dávného přítele Phillipa Sauvage. Phillipe je bývalý příslušník zvláštní jednotky, který sloužil v operaci Pouštní bouře i v Afgánistánu a z armády byl propuštěn, když se u něj projevil posttraumatický stresový syndrom. Ještě než Phillipe stačí na nabídku svého bývalého velícího náčelníka kývnout, Clarence je při útoku gangů na Wayna zabit.

Phillipe přijímá svou novou roli. Rozhodne se dát dohromady ochranku složenou z bývalých kolegů a z několika pečlivě vybraných nováčků a připravují se na válku s Terrellem. Vztah s jeho novým bossem se ale trochu zkomplikuje ve chvíli, kdy je Waynem přistižen, jak se líbá s jeho sestrou.

Možná jste nevědli, že…

  • Toto je třetí snímek, na kterém Jean-Claude Van Damme spolupracoval s režisérem Sheldonem Lettichem. Jejich předchozí společné tituly byly: Lví srdce (1990), Dvojitý zásah (1991) a Poslání (2001).
  • Kromě toho je sedmašedesátiletý režisér z New Yorku zodpovědný třeba i za scénář ke snímku Rambo III., k jehož psaní ho přizval sám Sylvester Stallone. Doporučením herci byly Sheldonovy zkušenosti z války ve Vietnamu, kterou si zažil na vlastní kůži jako spojař. Po škole, ještě než se rozhodl pro filmařinu, se totiž mladý Lettich rozhodl jít k armádě.

Thriller Elita armády si pusťte v sobotu ve 21.35 na Primě

Akční / Thriller (USA, 2006)

Režie: Sheldon Lettich

Scénář: Sheldon Lettich, George Saunders

Hrají: Jean-Claude Van Damme, Vivica A. Fox, Razaaq Adoti, Viv Leacock, Peter Bryant, Adrian Holmes, Mark Griffin, Ron Selmour, Ron Bottitta, Dexter Bell, Kimani Ray Smith, Michael Antonakos, Chad Riley, Julian Christopher

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!