Kabáti slaví – tohle bude Po čertech velký turné!

Je to už 30 let, co se skupina Kabát zformovala a rozjela tu největší show na české rockové scéně. K oslavě kulatin si gentlemani zvolili pětipatrový dort poskládaný z řady koncertů. Poprvé si pod pódiem fanoušci zařádí 1. června na fotbalovém stadionu FC Zbrojovky Brno.
Kabát slaví 30 let.
Kabát slaví 30 let.
instagram/@smejky22

reklama

Dvakrát se Kabát předvedl při oslavě svých výročí na pražském Vypichu, ale jak prohlásili: „Prostor je velmi úzký, a tak při počtu lidí, kteří tam byli, se musí natáhnout prostor pro fanoušky až nesmyslně do dálky. Zároveň chápeme, že ne každý si může zařídit volno zrovna na tento jeden jediný den.“

Je to logické. Než aby se rockeři sjížděli do jediného bodu a pak vyřadili pražskou hromadnou dopravu, přijedou jejich idoly za nimi. Kapelu může díky rozloze sportovních stadionů vidět daleko větší množství lidí, kteří by se jinak na Vypichu tlačili.

Kabáti to letos rozjedou ve velkém stylu.
Autor: instagram/@kabat_official Kabáti to letos rozjedou ve velkém stylu.

Čtyři pětiny koncertní šňůry proběhnou v červnu. Závěrečný, plzeňský, koncert je plánovaný na září. Vystoupení se tedy uskuteční:

1. června – Fotbalový stadion FC Zbrojovka Brno

8. června – Oblast Dolní Vítkovice, Ostrava

15. června – Fotbalový stadion FK Teplice

22. června – Fotbalový stadion Eden Aréna, Praha

14. září – Amfiteátr Lochotín, Plzeň

Mezi českými koncerty si ještě cirkus principála Pepy Vojtka zaskočí za hranice – 5. Června odehraje Kabát koncert v Bratislavě na Tehelném poli, takže ani Slováci nepřijdou zkrátka.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama