Kapela Zrní vydává živé album ze svého koncertu s filharmonií

Jako ohlédnutí za svým největším samostatným koncertem vydává kapela nové album s názvem Zrní a Filharmonie HK živě ve Foru Karlín. Muzikanti tím dodrželi slib, že koncertní podobu skladeb zahraných s filharmonií přenesou na oficiální hudební nosič.
Zrní vydali nové album
Zrní vydali nové album
Zuzana Veselá

reklama

CD Zrní a Filharmonie HK živě ve Foru Karlín obsahuje všech devět s filharmoniky prezentovaných skladeb a jako bonus také dvě písničky odehrané v první části koncertního večera v základní pětičlenné sestavě. „Máme radost, že jsme tehdy sebrali odvahu a šli do toho i s tím rizikem. Jedině vyprodáním jsme se totiž mohli dostat lehce nad nulu. A vyprodat Forum Karlín je u nás pro kapelu s takovou hudbou, jakou hrajeme, ne úplně realistická vize. Nicméně ukázalo se, že máme ohromně věrný fanoušky. Samotný hraní se povedlo, byl to velkej a svýho druhu iniciační zážitek, bejt součástí takovýho kotle a sdílet společný nadšení,“ říká frontman kapela Honza Unger.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

V říjnu 2017 jsme křtili Jiskřící ve Foru Karlín, a s náma to tam přišlo oslavit dva a půl tisíce z vás, našich věrnejch fanoušků. Skvělou scénu s velkym Z tehdy připravil Milan Cais z @tatabojs , zahrála si s náma Filharmonie Hradec Králové pod taktovkou Stanislava Vavříka, doprovodili nás taneční skupina @dekkadancers a freestyle biker @martindrazilbmx , desku pokřtil @roman.tyc , na podium za náma na samotnej křest přišli i Jonatán a Ondra ,se kterýma jsme Jiskřící točili, @tuzkiczs , kterej přivezl křtící plechovku piva z Indonesie, @fulinales , jakožto autor obalu chyběl, protože jsem ho zapomněl pozval (sakra promiň Aleši), byli tam @tezka_barbora s Tomášem, kteří koncert zařizovali. Všem těmhle a ještě mnohejm dalším, kteří na tom koncertu maj svý malý i velký zásluhy, posíláme do minulosti velkej dík. A teď jsme se dostali k tomu, že zvukovej záznam tohohle koncertu posíláme do světa. Nakonec jsme se rozhodli, že vydáme tu část, kterou jsme odehráli s filharmonií. Protože tím je to zajímavý a protože to se už třeba nebude mockrát opakovat. Dali jsme tam všechny skladby s orchestrem a přidali 2 bonusy z tý sólo části. Celý to krásně smíchal Ondra Ježek @jamorstudio . A myslíme, že je to dobrej otisk našeho velkýho křtění a taky našeho hraní s filharmonií obecně. Cover už tradičně udělal Aleš Fulín, tentokrát s použitim fotek Zuzky Veselý @zuzana_vesela a Jany Habalový @iijanieii . Děkujeme! Takže tady to je. Další deska. Máme z ní radost. Zrní a Filharmonie HK živě ve Foru Karlín. 11.10.2017. ...pokračování v komentářích Video @tuzkiczs #zrni

Příspěvek sdílený ZRNÍ (@zrni_official),

Fúze kapely Zrní s filharmonií se v budoucnu dost možná už nebude opakovat. Unikátnost karlínského vystoupení, kde Zrní kde Zrní před dvěma a půl tisíci fanoušky pokřtili své album Jiskřící pokřtili své album Jiskřící, vnímají i sami fanoušci. Kapele se u příležitosti vydání živého alba odvděčili desítkami poslaných videozáznamů, jimiž unikátní koncertní večer, který proběhl 11. října 2017, zdokumentovali. „Hodně lidí mně po koncertě říkalo, jak to s náma prožívali, že nám fandili, radovali se, že jsme to dotáhli k takovýmu koncertu. Z toho vnímám, že v našem případě nejde jen o naši hudbu, ale i o příběh, kterej za náma stojí, a kterej lidi, kteří nás delší dobu sledujou, prožívaj,“ uzavírá Unger. 

Scénu karlínského koncertu připravil Milan Cais z Tata Bojs, Filharmonie Hradec Králové si se Zrní zahrála pod taktovkou dirigenta Stanislava Vavřínka. O zvuk na koncertě se postarali Petr Janeček, záznam pořídil Petr Sýs, mix ve studiu Jámor měl na starosti Ondřej Ježek a mastering připravil Tomáš Karásek.

Zrní

Kapela Zrní pokřtila desku i vlastní zpěvník!

Aktuálně se Zrní soustředí na dokončení materiálu pro šesté řadové album, jehož vydání chystá v roce 2020. Dále muzikanti ve spolupráci s Knihovnou Václava Havla u příležitosti 30 let svobody po pádu komunismu pracují také na projektu Havlovy děti Havlovi, jenž vyvrcholí na podzim. Zrní zahrají v několika divadlech, v rámci konference k předávání Ceny Václava Havla za lidská práva nebo během oslav 17. listopadu na pražské Národní třídě. Završením projektu bude živý přenos z dalšího koncertu na Hrádečku na Trutnovsku, který se uskuteční 18. prosince.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!