Když si tři muži kříží cestu, až zjistí, že Tahle země není pro starý

Když thriller, tak napětí a emoce. A když je navíc dílem bratrů Coenových, tak v něm nechybí i jejich fanoušky opěvovaný osobitý humor. V hlavních rolích se ve vydařeném filmu Tahle země není pro starý utkají na život a na smrt Tommy Lee Jones, Javier Bardem, Woody Harrelson a Josh Brolin.
Tahle země není pro starý - upoutávka
Tahle země není pro starý - upoutávka

reklama

Západní Texas je v červnu 1980 pustinou a Ed Tom Bell (Tomy Lee Jones) běduje nad zvyšujícím se násilím v oblasti, kde dělá šerifa stejně jako předtím jeho otec.

Bývalý veterám vietnamské války Llewelyn Moss (Josh Brolin) narazí během lovu na místo, kde se zvrtla předávka drog: několik mrtvých mužů a psů, Mexičan žebrající o vodu a dva miliony dolarů v aktovce. Llewelyn vezme aktovku do svého karavanu a tu noc se s vodou vrátí za umírajícím mužem. Cestou ho však začnou stíhat dva muži v automobilu a on ztratí svůj vůz. Když dorazí zpět domů, vezme peníze, pošle svou manželku Carlu Jean za matkou a ubytuje se v motelu v jiném okresu. Tam ukryje aktovku do větracího otvoru svého pokoje.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Tahle země není pro starý - upoutávka

Na vrácení peněz byl najat zásadový zabiják Anton Chigurh (Javier Bardem). Už uškrtil šerifova zástupce, aby unikl z vazby, a ukradl auto. Jeho řidiče zabil jateční pistolí. Nyní má u sebe přijímač, který sleduje peníze pomocí transpondéru ukrytého v aktovce, a odhalí Mossův úkryt. Mossův úkryt peněz je v ohrožení...

A tady zápletka ještě zdaleka nekončí. Ještě se těšte na jeden "výlet" do Mexika, Woodyho Harrelsona jako lovce lidí i bohaté honičky a přestřelky.

Tahle země není pro starý v něděli od 22.05 na Primě

Víte o filmu Tahle země není pro starý, že...

  • Film získal tři ceny BAFTA, dva Zlaté glóby a čtyři Oscary za nejlepší film, nejlepší režii, nejlepší adaptovaný scénář a nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli (Javier Bardem).
  • Krví se v tomhle filmu tedy nešetřilo. A nešetřilo se ani na rudé rekvizitě. Jeden galon filmové krve vyšel produkci na zhruba 800 amerických dolarů.
  • Název předlohy stejnojmenného filmu pochází z části verše básně od irského držitele Nobelovy ceny za literaturu Williama Butlera Yeatse.

USA, krimi/thriller

Předloha: Tahle země není pro starý

Scénář: Joel Coen, Ethan Coen, Cormac McCarthy (kniha)

Režie: Joel Coen, Ethan Coen

Hlavní role: Tommy Lee Jones, Javier Bardem, Josh Brolin, Kelly Macdonald, Woody Harrelson

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!