Kevin Costner a Ashton Kutcher bojují na moři o lidské životy ve filmu Záchranáři

Prominentní záchranář Kevin Costner ví, že vyrvat tonoucího z běsnícího vodního živlu není hračka. Je sám legenda, zachránil desítky životů. Teď se stává učitelem nové generace elitních záchranářů pobřežní stráže. Zvládne udělat z arogantního floutka jedničku? Dívejte se v pátek ve 21.30 na Primu.
Kevin Costner a Ashton Kutcher
Kevin Costner a Ashton Kutcher

reklama

Při poslední záchranné akci na moři došlo k nehodě. Vrtulník zavadil o obří vlnu a všichni záchranáři z týmu zemřeli. Až na jednoho. Ben Randall (Kevin Costner) se však z tragédie nedokáže vzpamatovat. A tak je přeřazen na práci instruktora ve výcvikovém centru pro záchranáře, kteří budou nasazováni do těch nejtvrdších akcí na moři. Nováčky začne učit to, co umí nejlíp – zachraňovat a přežít. Benovi jsou fuk výukové manuály a jako učitel je dost nekonvenční. Nejméně polovina adeptů náročný výcvik nevydrží.

Do výcvikového programu se dostane i plavecký šampion Jake Fischer (Ashton Kutcher). Ben začne tušit, že právě tenhle domýšlivý kluk je v jádru dobrý a je blízko k tomu stát se špičkovým záchranářem. Jake skutečně absolvuje a je nasazen na službu v Beringově moři. Při zachraňování posádky z potápějící se lodi se ale dostane dovnitř trupu, kde je uvězněn a dochází mu vzduch. Je nasazen další záchranný tým, který vede Ben. Až teď dostane Jake od svého učitele tu nejdůležitější lekci…

Akce na moři vás budou bavit
Akce na moři vás budou bavit

Na co se můžete těšit:

  • Kevin Costner je opět ve skvělé formě a Ashton Kutcher už vyrůstá z rolí nedozrálých mladíčků.
  • Napínavě natočené záchranářské akce na rozbouřeném moři.
  • Scény z výcviku (protentokrát ne vojenského), kdy se ze záchranářských zobáků stávají opravdoví chlapi

Věděli jste, že…

1. Tragická úvodní záchranná mise, v níž havaruje vrtulník a Ben Randall přijde o své kolegy, byla natočena podle skutečné události.

2. Originální anglický název The Guardian znamená strážce či ochránce. Odkazuje na mýtus, který v úvodu filmu vypráví o jakési síle, která lidem ztraceným na moři a bojujícím o život dodává sílu a touhu žít, jako by je nadnášela a nedala jim propadnout do hlubin.

3. Ve filmu uvidíte několik dokumentárních sekvencí skutečných záchranných misí a také sekvence z tréninkových kurzů pobřežní stráže.

4. Scény, které se měly odehrávat při závěrečné scéně v Beringově moři, se točily v Elizabeth City v Severní Karolíně. Aby evokovaly pocit ledového polozamrzlého moře, bylo použito 30 tisíc kilogramů ledu.

5. V severokarolínském městě Elizabeth City se nachází skutečná škola pro záchranáře pobřežní stráže zvaná „A school“.

6. Jednoho z adeptů na záchranáře si zahrál plavec Mark Gangloff, který vyhrál olympijské zlato v Aténách 2004.

7. Film má dva rozdílné závěry. Ten druhý lze najít v bonusových materiálech na DVD. Tvůrci vybrali ten filmový proto, že má prý větší emocionální dopad na diváka.

Kevin Costner jako záchranářský mentor Ben
Kevin Costner jako záchranářský mentor Ben

Dobrodružné akční drama Záchranáři si vychutnejte v pátek ve 21.30 na Primě!

reklama

reklama