Kevin je Sám doma aneb Zab to dítě v Prima kultovce na Štědrý večer

Blonďáček Kevin s neuvěřitelnými hláškami patří k pohodové štědrovečerní atmosféře stejně jako tři oříšky k Popelce. Rafinovaný trapič zlodějů nikdy nezklame malé ani velké diváky. Tahle jeho popularita trvá už neuvěřitelných 30 let. Kterou hlášku z filmu máte nejraději vy? Oblíbenou rodinnou komedii Sám doma vysíláme 24. prosince ve 20:15 na Primě.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Sám doma - upoutávka

reklama

„Mám pocit, že jsme doma nechali něco důležitého," sdělí paní Kate McCallisterová manželovi na palubě letadla směřujícího přes Atlantik do Paříže. To ještě netuší, že to, co doma zapomněli, je nejmladší člen jejich početné rodiny Kevin.

„Nezapomněli. Je to jen omyl v součtu," jak Kate odvětí její poněkud laxní manžel Peter. Tak začíná nejúspěšnější film roku 1990, vánoční komedie o zapomenutém synkovi a dvou nešikovných lupičích. Kevin vůbec nepropadne panice, právě naopak. 

Konečně může dělat všechno to, co jinak nemůže. Jezdit po koberci na kolečkových bruslích, přejídat se zmrzlinou, dívat se na nepřístupné filmy. Jeho štěstí však netrvá dlouho.

Rouška Kevina ze Sám doma 1

FOTO: Kevin ze Sám doma zopakoval slavnou scénu z koupelny! Stačila mu k tomu rouška

Objeví se totiž dva zlodějíčkové, kteří si na dům McCallisterových dělají zálusk. Ani tentokrát však Kevin neztratí rozvahu a pořádně s lupiči zacvičí. Promění totiž dům v hotovou smrtonosnou past.

Znáte tuto hlášku dvou zdeptaných zlodějů?

Marv: „Mně se zdá, že ti chybí jeden zub."
Harry: „Kterej?! To byl můj zlatý zub! Zabiju ho, zabiju!... Zab to dítě!" 

Přes veškerou volnost a zábavu s lupiči se Kevinovi však pomalu začíná stýskat.

Sváteční atmosféru konce roku si můžete kdykoliv zpestřit přehráním rodiného filmu nebo pohádky online. Vyberte si z naší bohaté nabídky v archivu iPrima.cz:

Kultovní hlášky, scény a zajímavosti o filmu Sám doma

Sám doma, to je klasika, která patří k celosvětově nejoblíbenějším rodinným komediím. Film pronikl do Guinessovy knihy rekordů jako nejvíce výdělečná komedie v kinech. Celkem vydělala 533 milionů dolarů. Snímek Sám doma chytá za srdce nové a nové generace, které si ho vychutnávají se svými rodiči. 

Taky se pokaždé musíte smát, když malý Kevin listuje Playboyem a odhodí ho se slovy, trapas, všichni jsou tu nahatý. (Je to číslo z července 1989 s Erikou Eleniak na obálce, schválně jestli si toho stačíte všimnout?) 

Nebo máte raději okamžik, když provádí osobní hygienu coby dospělý muž? Nebo se bavíte hlavně u scén, kdy Kevin rafinovaně trápí oba zloděje? Co třeba ta, v níž Marv přechází přes vánoční ozdoby? Ve skutečnosti zase o tak bolestivou scénu nešlo. Ozdoby totiž byly kvůli bezpečnosti vyrobeny z cukru a herecovy nohy ještě chránily gumové ponožky tělové barvy.

Ohledy se během natáčení musely brát také na obsazená "zvířátka".  Během pořizování obrazu s tarantulí, která probíhá po tváři Daniela Sterna, muselo být naprosté ticho. Proto i řev zloděje byl k obrazu přidán později. Pavouka totiž nesmělo nic vyplašit. 

Bojový plán, který Kevin rozvine v legendární scéně, ve skutečně opravdu namaloval sám Macaulay Culkin. 

Top hlášky z filmu Sám doma

Kate: „Řekni dobrou noc, Kevine!“
Kevin: „Dobrou noc, Kevine.“

Kevin McAllister: „Buzzy, to je ta tvá holka?! Fuj.“

Peter: „Na co bychom ještě zapomněli?“
Kate: „Na Kevina!“

Kevin: „Otestovala Asociace amerických dentistů tento kartáček?“

Sám doma.
Autor: archiv skupiny Prima Sám doma.

herec v televizi: „Kdo je to?“
roznašeč pizzy: „Pane, nesu vám pizzu!“
herec v televizi: „Nech to za dveřma a koukej vypadnout!“
roznašeč pizzy: „Tak jo, ale co bude s prachama?“
herec v televizi: „Jaký prachy myslíš?“
roznašeč pizzy: „Máte mi zaplatit za pizzu, pane!“
herec v televizi: „To je fakt. A kolik to jako má být?“
roznašeč pizzy: „Jedenáct padesát, pane.“
herec v televizi: „Nech si drobný, skunku!“
roznašeč pizzy: „Udav se.“
herec v televizi: „Hej! Teď budu počítat do deseti a ty odsud hezky rychle vypadneš, ty jeden zbabělej drzej skunku! Koukej mazat, než z tebe udělám cedník! Jeden, dva, deset!“

(Kevin se dívá na zubní kartáček, který ukradl.)
Kevin: „Je ze mě zločinec.“

Marv: „Mně se zdá, že ti chybí jeden zub.“
Harry: „Kterej?! To byl můj zlatý zub! Zabiju ho, zabiju!“

Harry: „Že tys zase nechal puštěnou vodu, že jo?“
Marv: „Je to naše vizitka, Harry.“

Kevina, co zůstal Sám doma, si pusťte 24. prosince od 20:15 na Primě.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!