Klasická seagalovka na páteční večer. Přepadení 2: Temné území

Steven Seagal ve vrcholné formě, patřičně slizký padouch, zásoba vtipných hlášek a nabušené akční scény. Co víc si od klasické seagalovky přát? Udělejte si radost v pátek ve 22.30 na Primě!
Přepadení 2 Temné území
Přepadení 2 Temné území

reklama

Vynikající akční biják s mizivým množstvím hluchých scén, ve kterém akce střídá akci a i když je někdy za vlasy přitažená a Seagal v půlce záběrů jen vyhazuje zlosyny z oken jedoucího rychlíku, pořád je to koukatelné a nefackuje vás při tom hanba jako při některých pozdějších Stevenových filmech. Navíc Katherine Heigl, která zde ztvárnila hlavní ženskou roli, je právě v rozpuku svého „teen“ půvabu, a pročež nebezpečně sexy.

Přidejte si k tomu pár efektních explozí, sestřelených letadel, aut přeskakujících vlaky a vlaků padajících z mostů a na rok 1995 úctyhodný rozpočet 60 milionů dolarů a vyjde vám jednoznačně povedená záležitost.

Casey Ryback (Steven Seagal) je bývalý šéf speciální vojenské jednotky a kuchař, který cestuje se svou neteří (Katherine Heigl) expresem Grand Continental napříč Skalistými horami. Jako na potvoru ovšem vlak unesou teroristi vedení šíleným Travisem Danem, který býval docela loajálním Američanem, dokud mu však americká vláda z důvodu jeho mentální lability nezatrhla milovanou hračku – přísně tajný projekt válečného satelitu pro ničení podzemních cílů.

Travis a jeho nájemní žoldáci vezmou všechny cestující jako rukojmí a z vlaku si udělají mobilní počítačové centrum, kterým ovládnou nebezpečný satelit. Vyhrožují, že ho namíří na jaderný reaktor pod Pentagonem a nechají vybuchnout celý Waschington D.C. Za to, že si to rozmyslí, požadují pouhou miliardu dolarů.

A právě v tom okamžiku, kdy se vlak vřítí do hluché enklávy „temného území“, je Casey Ryback opět tím jediným mužem, který může katastrofu odvrátit.

 

Zajímavosti:

  • Podle Jenny McCarthy, která se ucházela o roli Caseyho neteře, vyslovil Steven Seagal při konkurzu přání, aby se před ním svlékla (i když podle scénáře její postava žádné odhalené scény hrát neměla). Seagalův mluvčí však toto popřel.
  • Filmaři použili při natáčení novou techniku, která jim umožnila točit všechny scény, odehrávající se vevnitř vlaku (prakticky celý film), ve studiu. Použili tenisové míčky, které nalepili na stěny, aby věděli, kam později dodat záběry ubíhající coloradské přírody.
  • Snímek je volným pokračováním jedničky, ve které Steven Seagal zachraňuje pro změnu americkou bitevní loď.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!