KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA: Berlínské trhy jako pevnost. To je proti zlodějům sekaček? Já myslel, že se bojí jen zaprděnci

Přečetl jsem si článek na serveru iDnes: „Strach z terorismu mění tvář Vánoc. Berlínské trhy připomínají citadelu“. Prosím? Jaký strach? Vždyť přece strach mají jen „zaprdění a xenofobní Čecháčci“, kteří nikdy nikde nebyli. A copak už všichni zapomněli na osvětlování Eiffelovek a hesla: „nenecháme si vzít náš styl života“ nebo „nebojíme se“? Vždyť to přece „zvládneme“, ne? Nebo to je jen proti těm českým zlodějům sekaček, kvůli nimž hrozí hraniční kontroly?
Breitscheidplatz v Berlíně
Breitscheidplatz v Berlíně
@Jana_Leiiin

reklama

„Vysoké mříže, betonové panely a patroly policistů na každém kroku.“

„Návštěvníky letos před nebezpečím střelby či útoku automobilem chrání také koše z ocelového pletiva, mostky s ocelovými válci, betonové panely nebo pytle s pískem. Překážky jsou často ozdobeny vánočními motivy,“ píše se například v článku.

Chybí už jen kulometná hnízda a letka

Nebýt poslední uklidňující věty, že překážky jsou ozdobeny vánočními motivy (jak roztomilé), měl bych za to, že se bavíme o některém z nejstřeženějších vězení nebo o základně v Afghánistánu. Chybí už snad jen kulometná hnízda, protipěchotní překážky a letka v pohotovosti.

Ilustrační foto

KOMENTÁŘ: Řecko truchlí za egejského pašeráka… pardon, hrdinu, který zachránil tisíce migrantů… pardon, uprchlíků

Ale samozřejmě to „nesouvisí“. Vždyť ani uvědomělému novináři nepřišlo podstatné zmínit v titulku „ISLÁMSKÝ TERORISMUS“.  S pravdou se musí opatrně, nejspíš aby zbyla. Ostatně není nad to, řešit neustále dokola důsledek namísto příčiny.

Naštěstí jde o náboženství míru

A to si ještě vezměme to nebetyčné štěstí, že je islám mírumilovné náboženství! Být to náboženství agresivní, tak by vánoční trhy musely být umístěny do protiatomových krytů. Nebo nevím.

Třešničkou na dortu pak je, že „zajištění pořádku stálo jen na náměstí Breitscheidplatz 2,5 milionu eur“.

Předpokládám, že ty dva miliony eur byly zaplaceny z daní, které v rámci výkonu své odborné práce „odvedli oni lékaři“ a „jaderní fyzici“ ze „Sýrie“ (jejíž neformální hranice se nejspíše rozprostírá přes čtvrtinu zeměkoule). Nebo?

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!