KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA: Britský řetězec přestane kvůli nárůstu útoků prodávat nože. Co auta nebo Savo? Míří soutěž o nej(tragi)komičtější stát do napínavého finále?

Britský obchodní řetězec Asda reaguje na výrazný nárůst případů pobodání stažením kuchyňských nožů z prodeje. Za posledních pět let mělo podle britských zdravotníků přibýt mladých lidí do 16 let s tímto zraněním téměř o sto procent, uvedla s odkazem na ČTK řada médií. Soutěž o nej(tragi)komičtější západoevropský stát směřuje do nervydrásajícího finále. Ještě zakázat prodeje automobilů, chemikálií a nářadí a je po problému – který s ničím nesouvisí. A hlavně si nenechat vzít svůj způsob života. A hodnoty. Chraň Bůh/Alláh!
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Pixabay

reklama

Prodej nožů je přitom ve Velké Británii už nyní zakázán osobám mladším osmnácti let. Britský řetězec uvedl, že kuchyňské nože se v obchodech často kradou, a „proto jsme se rozhodli vyřadit toto zboží z našich obchodů,“ jak sdělil zástupce řetězce.

A co automobily, domácí nářadí a chemikálie?

Zajímavá úvaha od britského řetězce. Analogicky, kradou-li se také automobily a velká část západní Evropy za poslední léta zaznamenala nárůst počtu (teroristických) útoků ze strany agresivních a psychicky deprivovaných automobilů, stálo by za zvážení, zda by neměly být staženy z prodeje. Stejně tak třeba ostré předměty, domácí nářadí (šroubováky, vrtačky, pily, kladiva, sekery…), chemikálie jako Savo…

A vůbec, i když to s ničím nesouvisí, ponechal bych v obchodech jen vybrané oblečení (burka, nikáb, burkini, hidžáb…), modlitební koberečky, korán a halal potraviny. Pak bychom museli mít beze všech pochyb zcela po problémech a byli bychom „shiny happy people“, jak zpívala kapela REM.

Ilustrační foto

KOMENTÁŘ: Rozmohl se nám tady takový nešvar: radikalizované automobily

Tragický trend řešili už i poslanci parlamentu Spojeného království, kteří vládu vyzvali k rychlým krokům. Ministr vnitra Sajid Javid měl podle BBC prohlásit, že problém nemá jednoznačné řešení.

Nesmíme si nechat vzít svůj způsob života a ještě ty… ty… hodnoty

Výzvy. Ty nám jdou dobře. Možná by mohli v Británii založit nějakou novou komisi, nebo vymyslet další akční plán v boji proti z obchodů mizejícím a agresivním nožům. A hlavně nezapomenout na to nejdůležitější: nenechat si vzít svůj způsob života, hodnoty, nenechat se zlomit strachem a nedat prostor nacionalistům a populistům, kteří nemají žádná řešení a jsou agenty Kremlu. Už to umím správně, ne?

Co se týká jednoznačného řešení, vím asi tolik, že zákaz prodeje nožů jím rozhodně není. Na to vsadím ruku – klidně pravou (ačkoliv si většinou dávám rezervu – a vsázím obvykle „jen“ levou).

Premiérka Theresa Mayová zase podle Lidovek nedávno uvedla, že chápe obavy Britů z rostoucího počtu podobných útoků, ale že podle ní nijak nesouvisí s poklesem počtu policistů v ulicích. S poklesem počtu policistů v ulicích to nejspíš souvisí marginálně. Více to podle všeho souvisí s nárůstem určité skupiny obyvatel v ulicích Británie. Ale my v korektní době nesmíme ani naznačovat.

 

 

Názory publikované v této sekci nelze ztotožňovat s postoji redakce Zpravodajsví FTV Prima.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!