KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA: Další majstrštyk ČT na dětech. Oslava islámského Svátku oběti v Kouzelné školce. Zazvonil půlměsíc a propagandy byl konec

Necelých šest miliard korun získala ČT v roce 2017 z našich kapes na to, aby do nás (mimo jiné) pod rouškou „nezávislosti, objektivity a vyváženosti“ tlačila její jediný správný pohled na svět, ať už ústy zavedených moderátorů nebo pořadů (čest výjimkám). Humus nejhrubšího zrna je však do očí bijící propaganda a indoktrinace páchaná na dětech na programu ČT Déčko, která se děje opakovaně a bez skrupulí.
Dobrodružství na svátek Íd al-Adha
Dobrodružství na svátek Íd al-Adha
Reprofoto: Česká televize

reklama

Nejnovější „perličkou“ bylo 26. prosince „Dobrodružství na svátek Íd al-Adha“ v americkém dětském seriálu Peg+Kočičák v rámci Kouzelné školky. Možná jsem si nevšiml, ale byl dětem na Vánoce (nebo i dříve) představen nějaký významný svátek židů nebo buddhistů?

Svátek oběti? Nedostatečně mírumilovné. Nezmiňovat

V tomto díle seriálu je našim dětem zcela kouzelně a roztomile předkládán druhý největší svátek muslimů: Íd al-Adha: Svátek obětování (Svátek oběti, Velký svátek). Že se jedná o „Svátek obětování“, to v celém pořadu nezazní ani jednou a že při něm (podle National Geographic) muslimové podřežou hrdlo až jednomu stu milionu kusům zvířat...?

Samozřejmě není na místě to v dětském pořadu říkat takto pregnantně, ale vzhledem k tomu, že jde o jednu z nejdůležitějších součástí svátku, který ČT našim dětem mermomocí potřebuje představit, za zmínku by stála.

Názory bez cenzury - Děti a islám

Názory bez cenzury: Děti a islám

(Xenofobní) kočičák se jméno svátku bojí i jen vyslovit

„To je velký svátek, o kterém netušíme vůbec nic,“ říká jedna z postav na začátku seriálu.

„Kočičák se jeho název bojí i jen vyslovit,“ reaguje holčička Peg.

Načež se dvě muslimské děti Amir a Jasmína ujmou Pegy a kočičákovi vysvětlit, o jak nádherný svátek se jedná. Možná hledám i to, co v pořadu není, ale poznámka výše na mě působí jako narážka, že se opět jen bojíme něčeho „neznámého“.

Následně je našim dětem i za pomoci roztomilých písniček vysvětleno, jak muslimové během svátku všechny obdarují oříšky, sušeným ovocem a masovými kuličkami, přičemž třetinu nechají sobě, třetinu rodině a svým blízkým a poslední třetinu nechají pro chudé a potřebné.

Bez pozdravu Eid Mubarak nové kamarády nezískáš

Krásná chytlavá rýmovačka v jedné z písní zní: „Tak zakřič Eid Mubarak na všechny, které znáš. Bez pozdravu nové kamarády nezískáš.“ Paráda. ČT Déčko by písničku mohlo dát k dispozici ke stažení na svůj web s doporučením, ať ji rodiče dětem pouští před spaním.

Chudými a potřebnými pak jsou „překvapivě“ pouze lidé bílé pleti (slovy jedné z učebnic pro ZŠ: „lidské plemeno“ bílé pleti). Nejprve v „polévkárně“ (která je něčím podobným jako naše Armáda spásy), kterou vede černoch a jako potřebné v nouzi vidíme pouze bělochy, posléze jdou pomoci dalšímu sociálnímu případu, postaršímu, na první pohled ne příliš inteligentnímu pánovi – opět bělochovi.

Lokomotiva Tomáš

KOMENTÁŘ: Indoktrinace dětí v plném proudu, seriál o mašinkách bude multikulturnější a genderově vyváženější

A zazvonil půlměsíc a propagandy byl konec jak nic

Když si uvědomíme, že seriál je americký, pak bych prosil vyfotit jedinou „polévkárnu“ nebo jiné zařízení pro sociálně slabé, kde jsou přítomni pouze běloši. Troufám si tvrdit, že takové spočítáte na jedné ruce, pokud ji vůbec budete potřebovat.

Kam mířím? Tam, že hodní muslimové vlastně podle tohoto dětského pořadu během roztomilého svátku pomáhají bělochům/nemuslimům.

„Opravdu moc pěkný svátek… Naplňuje srdce láskou, přátelstvím a soucitem se svým bližním…,“ slyšíme na závěr dětského pořadu. Kočičák i Peg jsou multikulturně obohaceni a už se pranic nebojí neznámého.

A zazvonil půlměsíc a propagandy… pardon pohádky... byl konec, milé děti.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!