KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA: „Databáze gangů“ britské policie je rasově nevyvážená. Přepracovat! Orwell rotuje v hrobě a Goebbels se potutelně směje

Starosta Londýna Sadiq Khan nařídil podle serveru Indepenent přepracování databáze gangů Metropolitní policie. Je prý rasově nevyvážená. A to navzdory tomu, že podle Scotland Yardu ze 7 tisíc lidí vedených za posledních pět let v databázi bylo 96 procent sankciováno za trestný čin, z toho 79 procent za násilí, držení zbraně nebo loupež. Možná by pomohly nějaké EU kvóty? Nebo raději rovnou použití tlačítka „delete“?
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Pixabay

reklama

Podle zjištění muslimského starosty jsou tři čtvrtiny lidí zmíněných v databázi, kterou policie založila v roce 2011, mladší 25 let a 80 procent z nich jsou tmavé pleti. Mnoho z nich je prý hodnoceno nulovým skóre škodlivosti („zero harm“ score), což představuje nejnižší riziko možnosti spáchání násilí, píše Independent.

Přezkoumat, vyvážit, narovnat

„Zastoupení mladých černochů v databázi je nepřiměřené vzhledem k pravděpodobnosti, že něco spáchaj nebo se stanou obětí násilí gangů…,“ uvádí shrnutí uveřejněné Khanovou kanceláří.

Londýnský starosta prý nařídil přepracování na základě poznámek jeho kanceláře do konce roku 2019. Jde o opětovné posouzení těch, kteří mají „nulové skóre škodlivosti“, odstranění těch, kteří nesplňují přísná kritéria a zlepšení zpracování dat a policejní spolupráce s Komisí pro rovnost a lidská práva.

Dobrodružství na svátek Íd al-Adha

KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA: Další majstrštyk ČT na dětech. Oslava islámského Svátku oběti v Kouzelné školce. Zazvonil půlměsíc a propagandy byl konec

Důležitější je evidentně řešit důsledek než příčinu

Aby alespoň naoko vypadalo všechno tak, jak má: vyváženě a rovnostářsky. Co na tom, že v ganzích jsou zřejmě větším poměrem zastoupeni lidé tmavé pleti. Databáze a statistiky lze přece korigovat na přání shora. Své o tom vědí už statistiky (nejen) švédské policie, které některá data raději neuvádějí, nebo ještě lépe ani nesbírají.

Jak říkal Joseph Goebbels: „Nevěřím žádné statistice, kterou jsem sám nezfalšoval“.

Případně může londýnský starosta vymyslet se svými kumpány nějaké pobídky pro původní Brity, aby měli motivaci se s gangy sbratřovat a trochu tím vyrovnali nedůstojně a příliš jednostranně vyhlížející databázi, ne?

A tak si tady na tom světě žijeme.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama