KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA: Děti, nechoďte do školy! Buďte aktivisty. Nejlépe proti oteplování (nebo za LGBT)

„Je jí pouhých patnáct let, přesto švédská studentka a aktivistka Greta Thunbergová už inspirovala stovky dětí po celém světě. Ty nyní napodobují její protesty proti globálnímu oteplování,“ napsal server Aktuálně. V pátek tak jako Greta místo školy transparent a píšťalku do ruky a šup před parlamenty! Že jste na globální oteplování a LGBT ještě malí? Že tomu nerozumíte? To vůbec nevadí, stačí si pamatovat, že první je velmi špatné a druhé velmi dobré. A vyhnete se škole.
Greta Thunberg
Greta Thunberg
@Le_Figaro / Twitter

reklama

Zrození dětských aktivistů

Nejlepší je podchytit v co nejnižším věku, kdy ještě mladý člověk nemá dostatečné zkušenosti, znalosti, (formální i životní) vzdělání…

Greta se prý dostala na titulky evropských novin už v září. „Místo toho, aby chodila do školy, si každý pátek stoupla s transparentem před budovu parlamentu ve Stockholmu. A vyzývala k tomu i další studenty. Přidalo se na 20 tisíc dětí ve Velké Británii, Austrálii, Spojených státech, Belgii nebo v Japonsku. Ty všechny každý pátek vynechaly školu, aby protestovaly proti neschopnosti jejich vlád snížit emise.“

Chvályhodné záškoláctví

Ideální dětský vzor současného EUropana. Takové „chvályhodné“ záškoláctví. Nechci slečnu posuzovat optikou věku, nicméně se tomu neubráním. Může mít nastudována kvanta literatury a všemožných zdrojů, může být nadprůměrně inteligentní. Nicméně v době, kdy je do většiny aspektů našeho života – včetně vědeckých poznatků – indoktrinována ideologie a politika (tu více, tu méně) jsou životní zkušenosti, poznání a nadhled, které přicházejí s věkem, respektive s prožitými zážitky, zcela nenahraditelné a bezpodmínečně nutné pro utvoření si uceleného pohledu na danou problematiku.

Lokomotiva Tomáš

KOMENTÁŘ: Indoktrinace dětí v plném proudu, seriál o mašinkách bude multikulturnější a genderově vyváženější

A vyzývat děti (a inspirovat) k záškoláctví v zájmu globálně-oteplovacího aktivismu, ať už si teď o dané problematice myslím cokoliv, nezdá se mi býti zcela správné, ale možná jsem jen z jiného světa.

„Nejste dost dospělí na to, abyste řekli, jak se věci mají. Dokonce i tohle břímě necháte na nás, na dětech. V roce 2078 oslavím 75. narozeniny. Pokud budu mít děti, možná, že ten den stráví se mnou. Možná se na vás budou ptát a možná se budou ptát, proč jste nic neudělali, když byl ještě stále čas jednat,“ uvedla podle Aktuálně na klimatické konferenci v polských Katovicích. „Jestliže se pár dětí dostane na přední strany novin jen proto, že nechodí do školy, představte si, čeho bychom mohli všichni dokázat, pokud bychom doopravdy chtěli. Přišla jsem říct, že změna stejně přijde, ať se vám to líbí nebo ne,“ vzkázala.

Neupírám slečně právo na názor a projevy, ale z její mluvy mě docela mrazí na zátylku.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama