KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA: EU nás „cimrmanovsky“ zbaví problémů! Přikáže nám je přehlížet a ignorovat. Nebudeme přece diskriminovat nakažené polské maso!

Zatímco česká veterinární inspekce ve spolupráci s akreditovanými laboratořemi kontroluje dovážené polské maso tak, aby se českým spotřebitelům nedostaly závadné kusy na talíř, Evropská komise „žádá“ (umějí ale ti soudruzi z EU sojuzu volit vhodná slova) zrušení českých opatření. A to navzdory tomu, že je podezření na závadnost u dalších více než tisíc kilogramů masa. Politbyro (užívám jen slova mého „oblíbeného filantropa“ George Sorose) má však lepší řešení. Nekontrolovat! Podobně jako třeba s migrací. Patent na selský rozum holt nemůže mít každý.
Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker
Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker
@CasMudde / Twitter

reklama

„Komise přezkoumala opatření české strany a považuje je vzhledem k incidentu za disproporční. 25. února poslala českému ministrovi dopis, ve kterém žádá zrušení opatření do konce týdne,“ řekla pro server iRozhlas mluvčí ministerstva zemědělství.

Zdraví českých spotřebitelů? Ale běžte, ti už něco vydrží…

A to navzdory tomu, že čeští veterináři podle iRozhlasu v pondělí oznámili, že z Polska bylo do ČR dovezeno dalších 1164 kilogramů hovězího, jež může být nakaženo salmonelou. Maso je totiž ze stejné šarže a místa jako již dříve dovezených 700 kilogramů masa, v němž testy odhalily tyto bakterie.

Navíc čeští veterináři také dříve podle Českých novin referovali i o salmonelou nakažených mražených kuřecích stehnech z Polska, které se měly dostat až do šestnácti provozoven…

Ale Evropská komise má lepší a originální řešení. Nepřehánějte to, vy Čecháčci, s těmi kontrolami! Nebo vůbec, úplně s tím přestaňte. Je to totiž vůči onomu nemocnému masu značně diskriminační! A taky je to diskriminační vůči polským dodavatelům.

George Soros

KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA: Soros přirovnal vedení EU k politbyru SSSR. Kde jste, prounijní „liberální demokraté“? Božstvo bylo zhaněno! Je to Putinův agent!

Problém? A zkoušels už zavřít oči? Lepší, ne?

A nejedná se zdaleka o první potěmkinovské řešení problému ze strany EUnijního politbyra. Nemusíme chodit nikam daleko ani příliš do minulosti. Uprchlická krize (čti „migrační invaze“) totiž stále přetrvává… Vzpomeňme, jak se nám EUnijní politici (a nejen oni, abych byl spravedlivý) snažili v prvopočátku nabulíkovat, že se jedná o vděčné, zejména syrské uprchlíky před válkou (resp. před zlořádem Asadem), především o ženy a děti, maximálně o lékaře a inženýry a že proti této migraci nemůžeme - a z hlediska „vyššího principu humanitního“ ani prakticky nesmíme - činit žádné protiopatření.

A když Maďaři jako první přistoupili od slov k činům a postavili na svých hranicích plot, jen aby dostáli svým závazkům chránit vnější hranice EU, jak byli ostrakizováni. Byť tímto opatřením minimalizovali onu předchozí migrační trasu.

Nejlepší řešení problému, jak se zdá, je z pohledu EU problém nevidět, přehlížet ho, ignorovat a nejlépe o něm přestat mluvit a psát. To se pak těžko občanům prezentuje práce EU v pozitivním světle, jak si neustále někteří nekritičtí zastánci EU stýskají…

Jen jako taková třešnička na závěr se pak jeví maličkost, že Státní zemědělská a potravinářská inspekce v pátek zabavila další závadné polské zboží, totiž oplatky, které překračovaly množství arašídů uvedené na obalu. Obě šarže inspekce nařídila okamžitě stáhnout z trhu, neboť mohou být nebezpečné pro alergiky.

 

Názory publikované v této sekci nelze ztotožňovat s postoji redakce Zpravodajsví FTV Prima.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama