KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA:  Italský řidič senegalského původu unesl a zapálil autobus s dětmi. Zakážeme autobusy, zapalovače, nebo řidiče senegalského původu? To jsou ale dilemata

Sedmačtyřicetiletý italský řidič senegalského původu unesl ve středu autobus s jednapadesáti zhruba dvanáctiletými žáčky a třemi dospělými. Únosce autobus později i s lidmi uvnitř zapálil, přičemž podle milánského prokurátora chtěl tímto „potrestat Evropu za z jeho pohledu neakceptovatelnou politiku proti migrantům“. Nikomu se naštěstí nic nestalo. Logika současné garnitury by měla velet k zákazu autobusů, zapalovačů nebo řidičů senegalského původu. Co z toho soudruzi asi vyberou? To jsou nám ale dilemata.
Autobus zapálený italským řidičem senegalského původu
@FChev22 / Twitter

reklama

Nikomu se při středeční události díky bohu nic nestalo i proto, že jednomu z dětí se podařilo dovolat rodičům. Ti zalarmovali policii, která pomocí zátarasů z aut autobus zastavila, rozbila okna a školáčky dostala ven.

„Chci to všechno ukončit, musíme zastavit umírání (migrantů) ve Středozemním moři,“ uvedl řidič před zatčením podle agentury DPA. Událost mohla při negativním scénáři dopadnout podobně tragicky jako nedávno na Novém Zélandu. Naštěstí díky přičinění školáků, rodičů a policie nedopadla.

A co děti? Myslel taky někdo na děti?

Čekal bych však rovněž alespoň několik proklamací z úst politiků, případně tweetů z pod prstů jejich PRistů, kteří událost odsoudí a ohradí se proti takovémuto bezprecedentnímu vydírání Evropy… Šlo navíc o děti! Chápete to, páni politici? O ty děti, s nimiž se fotíte a jejichž budoucností se neustále oháníte. No nic, tady se to holt zřejmě událo v tom „nežádoucím“ gardu, takže se stačí zhrozit pouze decentně – pozvednutím obočí.

Zakáže nám EU nosit u sebe nůž?

Názory bez cenzury: Zakáže nám EU nosit u sebe nůž?

Taky jsem zvědav, co z této události vyvodí EUsoudruzi z EUropské komise, parlamentu nebo národních parlamentů. Třeba v Británii je nošení nožů vzhledem k jejich potencionálně nebezpečnému využití prakticky zakázáno. Ve Švédsku pak kromě nožů nemůžete nosit třeba ani pepřový sprej, který je oblíbenou zbraní osamělých žen, které po večerech brouzdají tamními parky.

Tož páni konšelé! Co ve jménu dobra zakážeme hned a co až pak?

Aktuálně k obdobnému řešení problémů s „agresivními“ noži napříč členskými státy vybízí i Evropská unie: „Evropský parlament vybízí členské státy k zhodnocení možných omezení v oblasti nošení nožů bez oprávněného důvodu, zákazu zvlášť nebezpečných nožů, jako jsou zombie nože či motýlky, a k prosazování těchto opatření online.“

V tomto kontextu se v souvislosti s oním únosem autobusu a jeho zapálením nabízí jedno velké dilema (newspeakem pak „výzva“). A to, co je třeba zakázat v první řadě? Autobusy, zapalovače a sirky, nebo italské řidiče senegalského původu?

Zamyslete se a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí pošlete návrhy soudruhům do Bruselu.

 

 

Názory publikované v této sekci nelze ztotožňovat s postoji redakce Zpravodajství FTV Prima.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama