KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA: Jágr v klatbě. Aféru „Nohavičok“ střídá „Jágrgate“. Pálení hokejových kartiček a dresů s číslem 68 za 3, 2, 1...

Legenda ledního hokeje a majitel kladenského klubu Jaromír Jágr „si dovolil“ jet do Číny propagovat sport, kterému obětoval prakticky celý život. Aniž by byl, jak je zřejmě žádoucí, zachumlán do tibetské vlajky. Navíc jako člen prezidentské delegace. A ještě si „troufl“ vyfotit se s hradním kancléřem. Po nedávné kauze „Nohavičok“, kdy si Jarek Nohavica dovolil převzít z Putinových rukou Puškinovu medaili za zásluhy o upevnění přátelství a spolupráce mezi národy a sbližování a vzájemné obohacování národních kultur skrze umění, tak přichází Jágrgate. Uvědomělí komentátoři a umělci se čílí! Ti „naši Jarinové“ jsou ale zlotřilci!
Jaromír Jágr s pravicovým populistou z Primy
Jaromír Jágr s pravicovým populistou z Primy
Tomáš Vyoral / Facebook

reklama

Další z doposud napříč názorovým spektrem uznávaných osobností si dovolila vykročit „nežádoucím“ směrem. Jaromír Jágr byl krom mnoha dalších členem prezidentské delegace, která zavítala od Číny. Hokejista tam jel propagovat především sport, kterému věnoval celý život a v němž toho dosáhl jako málokdo jiný. Svým dobrým jménem rovněž dlouhodobě přispívá k propagaci České republiky – nejinak tomu jistě bylo i v Číně, která bude hostit příští zimní olympijské hry.

Moralizují nezřídka lidé s charakterem pouze virtuálním

Byl členem delegace Miloše Zemana. Vyfotil se s hradním kancléřem Mynářem a podal si ruku s čínským prezidentem. U některých lidí to vzbudilo negativní reakce. Přirozeně. K zamyšlení ale je moralizování a křik některých komentátorů, novinářů, umělců a dalších „uvědomělých“ lidí s charakterem nezřídka spíše virtuálním. Pro ně je najednou prodejným čínským agentem. Obdobně jako se před časem „poštěstilo“ jinému Jaromírovi – Nohavicovi. Ten byl pro změnu za agenta ruského.

Že letěl Jaromír do Číny s prezidentskou delegací? To si měl snad koupit individuálně letenku o týden později a vzít s sebou některého z oněch „moudrých pohoršených“, který by mu uvážlivě radil, s kým se může potkat, komu podat ruku a s kým se lze ještě beztrestně vyfotit? Samozřejmě na základě správného kádrového profilu vybraného zájemce.

Vladimir Putin a Jaromír Nohavica

KOMENTÁŘ: Kauza „Nohavičok“. Jarek si troufl převzít ocenění od Putina a rozšlápl „svobodomyslným lepšolidem“ bábovičku

Až když bude mít stejný názor na věci jako vy, se s ním vyfotíte?

„Takže když za vámi někdo přijde a požádá vás o fotku, vy se ho budete ptát na to, jaký má názor? A teprve až potom, když bude mít stejný názor na věci jako vy, se s ním vyfotíte? Tak to berete? To vám přeju hodně štěstí. Jestli budete slavná a budete se takhle fotit, moc toho nevyfotíte,“ uvedl Jaromír Jágr v rozhovoru pro Deník N.

„Se svým věhlasem by ale Jágr všechno tohle mohl podnikat samostatně a na vlastní dres s tím odbojným číslem 68. Pokud tak ale činí jako užitečný idiot Hradu, nemůže se divit, že pro část jeho fanoušků je to hodně frustrující podívaná,“ píše třeba v komentáři na irozhlasu Jiří Leschtina.

Novinář Tomáš Etzler zase v závěru svého příspěvku na FB uvedl: „Jsem v šoku, že ho ti gauneři přesvědčili, aby spolupracoval s jedním z nejbrutálnějších a nejvražednějších režimů na světě. Peníze to nevysvětlí. Tohle je absolutní selhání a nedostatek lidské slušnosti, osobní integrity a charakteru. Nejhorší prostituce. Od údajně věřícího člověka. Naprostá stoka.“

Jean Claude Juncker se zvonkem

KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA: „Když jde do tuhého, musíme lhát“ a další citace vrcholných politiků z EU, které vám k dnešnímu výročí nepřipomenou

Vědí vždy lépe, co mají dělat druzí, ale prestiž svého povolání postupně pohřbívají

Vskutku zajímavé, že o užitečných idiotech, prostituci a stoce píší novináři, jejichž prestiž povolání a práce – soudě dle příspěvků výše – i jejich přičiněním klesá od desíti k pěti.

Určitá část populace opět ví lépe než samotní aktéři, co by měli a neměli dělat. Kam by měli a neměli jezdit. S kým by se měli a neměli fotografovat a podávat si ruce. Někteří by snad nejraději Jágrovi odpárali osmašedesátku z dresu a možná ho i vyškrtli z naganské soupisky. Doufejme, že daleko od Číny, Ruska a prezidenta Zemana setrvá alespoň Dominik Hašek, nebo za pár let bude i to Nagano tabu.

Zajímavé, že Pavla Nedvěda si (snad díky bohu) mnozí z výše zmíněných zřejmě nevšimli, stejně jako předtím Wayna Gretzkyho (který se stal ambasadorem jednoho z čínských klubů hrajících KHL), dalších předních evropských státníků pravidelně navštěvujících tuto asijskou zemi, nebo královny Alžběty, která se na Ostrovech s čínským prezidentem svezla v kočáře.

Oportunisti a mrtvé ryby plavou s proudem

Jaromír Jágr to má evidentně v hlavě srovnané řádově lépe než řada výše zmíněných, kteří mají alergickou reakci (jejímž průvodním znakem je často nekontrolovaná vlna nenávisti sametově zahalená údajnou láskou) na všechny a všechno, co se objeví v nedostatečné vzdálenosti od prezidenta Zemana. Na ty, kteří mají rudo před očima z lidských práv v Číně (či Rusku), ale Saúdská Arábie a jiné blízkovýchodní země je ponechávají klidnými.

Neboť stát oportunisticky v „žádoucím proudu“ je konformní, bezbolestné, může to přinést řadu příležitosti nebo třeba nějakou tu novinářskou cenu, sponzorovanou nejmenovanou Sorosovou neziskovkou.

Takže pálení hokejových kartiček, fotek s podpisem a dresů s číslem 68 za tři, dva, jedna…

 

 

Názory publikované v této sekci ale nelze ztotožňovat s postoji redakce Zpravodajství FTV Prima.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama