KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA: Kalouskovi se nelíbí „německá“ válečná zvěrstva, jsou prý „nacistická“. Takže okupace v 68. byla taky „komunistická“ a nikoliv „sovětská“?

Je mi jasné, že Miroslav Kalousek a jeho EUsoudruzi z TOP09, kteří se nesprávně (ač v souladu s jejich mozkovou kapacitou) zvou Evropany, demokraty, svého času snad dokonce pravičáky, nemohou proti EUrosojuzu a potažmo jeho vůdčímu státu z Německa říct křivého slova. Nicméně neustálá demagogie ve smyslu: „to nebyli Němci, ale náckové“, ale na druhé straně „to byli Rusové/Sověti, nikoliv komunisté“ je už ze strany řady tzv. „liberálních demokratů“ chucpe.
Miroslav Kalousek
Miroslav Kalousek
@kalousekm / Twitter

reklama

„On tady vyjmenovával některá notoricky známá zvěrstva a vždycky k nim přidával přívlastek ‚německý‘. Ten přívlastek německý se mi tam až tak tolik nelíbí. Ten přívlastek, který tam patří, je přívlastek nacistický. A já mám velkou prosbu. Nemohli byste si vy, čeští náckové, tohle vyřídit s německými nácky a netahat nás do toho, nás, české demokraty s německými demokraty? My už se bez vás nějak dohodneme,“ řekl v úterý ve sněmovně Miroslav Kalousek v reakci na předchozí vystoupení Tomia Okamury.

Dvojí metry? Demagogie? Manipulace? Nedostatečné vzdělání či intelekt?

Už jen tím, že Miroslav Kalousek, ač věren současnému trendu označování za „nácky“ kde koho s neuvědomělým proti-EUnijním názorem, označuje za „nácky“ Okamurovce a dává je tak skoro na roveň německým náckům z minulého století, už jen tím, že analogicky dle Kalouska naše zákony a ústava umožňují dostat se „náckům“ do parlamentu… už jen tím se dopouští řady faulů, nelogičností a nesmyslností.

Ilustrační foto: Tomáš Halík

KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA: Zlo zapustí své kořeny ve chvíli, kdy si člověk začne myslet, že je lepší než jiní (vážení „lepšolidé“)

Víte, vážený pane Kalousku, ačkoliv se to vám a vašim spolusoukmenovcům (nezřídka z tzv. „demokratického bloku“) jistě příčí a jakkoliv se budete snažit manipulovat s výklady pojmů inspirováni snad Orwellem, snad Goebbelsem, tak zvěrstva za druhé světové války dělali v první řadě Němci, ano, nacističtí Němci, ale byli to, ať se vám to líbí nebo ne, Němci.

Postkomunistické Česko? Pak postnacistické Německo

Stejně jako nás v roce 1968 obsadila vojska Varšavské smlouvy v čele se Sovětským svazem. Nevšiml jsem si, že by „liberální demokraté“ stejně srdnatě jako Německo v tomto případě hájili i Rusko a Sovětský svaz a neustále do zblbnutí opakovali, že okupanti nebyli Sověti, ale komunisté.

Dále bych rád podotknul, že když tak Miroslav Kalousek dá na to „nacistické Německo“, tak jak jsme velmi často my a další země označovány za „postkomunistické“, tak že bychom mohli analogicky přistoupit k označování Německa coby země „postnacistické“ nebo „postfašistické“.

Ale to už by se asi zase moc nelíbilo.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!