KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA: Migranti unesli loď, která je zachránila. Přitom do Evropy prý chtějí hlavně afričtí vysokoškoláci. Že by absolventi pirátské univerzity?

Maltské a italské úřady uvedly, že migranti unesli nákladní loď, která je zachránila ve Středozemním moři a měla je vrátit do Libye. Italský ministr vnitra podle agentury AP označil čin za „první pirátství v souvislosti s migranty na volném moři“. Přitom podle nedávné studie chtějí do Evropy hlavně mladí lidé a vysokoškolsky vzdělaní Afričané. Celkově přitom asi „jen“ každý desátý, tedy nějakých 120 milionů. Asi jsou v Africe napřed a mají tam nějaké pirátské univerzity, nebo má Středozemní moře nadpřirozené síly měnit africké vysokoškoláky v… nevysokoškoláky.
Unesená loď s migranty
Unesená loď s migranty
AFP News agency

reklama

Na lodi musela podle médií zasáhnout maltská speciální jednotka, která následně loď doprovodila do přístavu. Po zakotvení u břehů Malty byli čtyři migranti vyvedeni v poutech. Podle dosavadních informací bylo na palubě 108 migrantů – 77 mužů a 31 žen.

Nejedná-li se o řízený proces, proč na importu spolupracují ozbrojené složky?

Asi nejsem tak úplně chytrý nebo správně uvědomělý, ale stále mi hlava nebere, z jakého důvodu dokonce ozbrojené složky (nad politickými neziskovkami se ani nepozastavuji) neustále importují migranty od břehů Libye do Evropy. Pokud se tedy nejedná o řízený proces, jak nám je neustále předesíláno.

Proč tedy maltská speciální jednotka (v tomto konkrétním případě) nezavelela k okamžitému obrácení lodi a kormidlování zpět k břehům Afriky? Vysvětlí mi to někdo? Echt v případě, že došlo k evidentnímu trestnému činu – pirátství.

Přitom zrovna tento týden přinesl server iDnes s odkazem na průzkum na webu AfroBarometr, že až třetina Afričanů chce emigrovat, z toho každý desátý do Evropy – což činí v „ideálním“ případě nějakých 120 milionů afrických novoEvropanů.

Ilustrační foto

KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA: Migranti se podle WHO těší dobrému zdraví a hrozí jim, že onemocní v nové zemi. To bychom jejich zdraví neměli riskovat, ne?

Emigrovat chtějí hlavně vysokoškoláci. To už tu bylo: lékaři, inženýři a jaderní fyzici

Jen pro představu. Srovnáme-li to se zhruba 500 miliony obyvatel Evropské unie, tak minimálně každý šestý – vzhledem k současnému stavu v EU spíše už každý pátý - občan v EU pak může býti v průběhu několika dekád původem Afričan.

„Emigrovat z rodné země chtějí především mladí lidé a Afričané s dokončeným vysokoškolským vzděláním. Potenciálních migrantů je více mezi muži (40 procent) než ženami (33 procent) a více mezi obyvateli měst (44 procent) než venkova (32 procent),“ uvedl server iDnes s odkazem na web Afro Barometer. Průzkum měl být proveden ve 34 afrických státech.

Podle průzkumu se však pouze devět procent z těch, kteří o migraci do jiného státu přemýšlí, pak k odjezdu z rodné země skutečně chystá. Tak alespoň nějaké ne úplně špatné zprávy v tom našem šíleném progresivním světě. Takže výhledově zatím „pouze“ nějakých 12 milionů příchozích.

Autobus zapálený italským řidičem senegalského původu

KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA:  Italský řidič senegalského původu unesl a zapálil autobus s dětmi. Zakážeme autobusy, zapalovače, nebo řidiče senegalského původu? To jsou ale dilemata

Záhada vysokoškoláků vyřešena. Říkejte mi Sherlocku

Tak trochu mě taky zarazilo, že se chystají emigrovat především mladí lidé s ukončeným vysokoškolským vzděláním. Nějak tomu nerozumím, protože ti, kteří se do Evropy postupně valí a „obohacují“ ji, tak úplně na vysokoškoláky nevypadají.

Vysvětlení? Buď jsou v Africe napřed a mají nějaké speciální pirátské vysoké školy, případně jsou tituly podmíněny podobně jako svého času třeba u nás na plzeňské univerzitě, nebo má Středozemní moře nadpřirozené síly měnit africké vysokoškoláky v… nevysokoškoláky.

Nebo vás napadá nějaká další varianta?

 

 

Názory publikované v této sekci nelze ztotožňovat s postoji redakce Zpravodajství FTV Prima.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama