KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA: Migranti unesli loď, která je zachránila. Přitom do Evropy prý chtějí hlavně afričtí vysokoškoláci. Že by absolventi pirátské univerzity?

Maltské a italské úřady uvedly, že migranti unesli nákladní loď, která je zachránila ve Středozemním moři a měla je vrátit do Libye. Italský ministr vnitra podle agentury AP označil čin za „první pirátství v souvislosti s migranty na volném moři“. Přitom podle nedávné studie chtějí do Evropy hlavně mladí lidé a vysokoškolsky vzdělaní Afričané. Celkově přitom asi „jen“ každý desátý, tedy nějakých 120 milionů. Asi jsou v Africe napřed a mají tam nějaké pirátské univerzity, nebo má Středozemní moře nadpřirozené síly měnit africké vysokoškoláky v… nevysokoškoláky.
Unesená loď s migranty
Unesená loď s migranty
AFP News agency
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Na lodi musela podle médií zasáhnout maltská speciální jednotka, která následně loď doprovodila do přístavu. Po zakotvení u břehů Malty byli čtyři migranti vyvedeni v poutech. Podle dosavadních informací bylo na palubě 108 migrantů – 77 mužů a 31 žen.

Nejedná-li se o řízený proces, proč na importu spolupracují ozbrojené složky?

Asi nejsem tak úplně chytrý nebo správně uvědomělý, ale stále mi hlava nebere, z jakého důvodu dokonce ozbrojené složky (nad politickými neziskovkami se ani nepozastavuji) neustále importují migranty od břehů Libye do Evropy. Pokud se tedy nejedná o řízený proces, jak nám je neustále předesíláno.

Proč tedy maltská speciální jednotka (v tomto konkrétním případě) nezavelela k okamžitému obrácení lodi a kormidlování zpět k břehům Afriky? Vysvětlí mi to někdo? Echt v případě, že došlo k evidentnímu trestnému činu – pirátství.

Přitom zrovna tento týden přinesl server iDnes s odkazem na průzkum na webu AfroBarometr, že až třetina Afričanů chce emigrovat, z toho každý desátý do Evropy – což činí v „ideálním“ případě nějakých 120 milionů afrických novoEvropanů.

Ilustrační foto

KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA: Migranti se podle WHO těší dobrému zdraví a hrozí jim, že onemocní v nové zemi. To bychom jejich zdraví neměli riskovat, ne?

Emigrovat chtějí hlavně vysokoškoláci. To už tu bylo: lékaři, inženýři a jaderní fyzici

Jen pro představu. Srovnáme-li to se zhruba 500 miliony obyvatel Evropské unie, tak minimálně každý šestý – vzhledem k současnému stavu v EU spíše už každý pátý - občan v EU pak může býti v průběhu několika dekád původem Afričan.

„Emigrovat z rodné země chtějí především mladí lidé a Afričané s dokončeným vysokoškolským vzděláním. Potenciálních migrantů je více mezi muži (40 procent) než ženami (33 procent) a více mezi obyvateli měst (44 procent) než venkova (32 procent),“ uvedl server iDnes s odkazem na web Afro Barometer. Průzkum měl být proveden ve 34 afrických státech.

Podle průzkumu se však pouze devět procent z těch, kteří o migraci do jiného státu přemýšlí, pak k odjezdu z rodné země skutečně chystá. Tak alespoň nějaké ne úplně špatné zprávy v tom našem šíleném progresivním světě. Takže výhledově zatím „pouze“ nějakých 12 milionů příchozích.

Autobus zapálený italským řidičem senegalského původu

KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA:  Italský řidič senegalského původu unesl a zapálil autobus s dětmi. Zakážeme autobusy, zapalovače, nebo řidiče senegalského původu? To jsou ale dilemata

Záhada vysokoškoláků vyřešena. Říkejte mi Sherlocku

Tak trochu mě taky zarazilo, že se chystají emigrovat především mladí lidé s ukončeným vysokoškolským vzděláním. Nějak tomu nerozumím, protože ti, kteří se do Evropy postupně valí a „obohacují“ ji, tak úplně na vysokoškoláky nevypadají.

Vysvětlení? Buď jsou v Africe napřed a mají nějaké speciální pirátské vysoké školy, případně jsou tituly podmíněny podobně jako svého času třeba u nás na plzeňské univerzitě, nebo má Středozemní moře nadpřirozené síly měnit africké vysokoškoláky v… nevysokoškoláky.

Nebo vás napadá nějaká další varianta?

 

 

Názory publikované v této sekci nelze ztotožňovat s postoji redakce Zpravodajství FTV Prima.

Tento článek najdete v těchto speciálech
Reklama
Reklama