KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA: „Nečekaný rebel“ Tomáš Petříček - první rebel v historii, který jde s proudem. Rebelství? Spíš chybí jen vodící šňůrky

„Nečekaný rebel Petříček: nejsem ničí prodloužená ruka,“ hlásí titulek článku, v němž Ondřej Kundra z Respektu v pozitivním světle líčí ministra zahraničí. Ze zkušeností si troufám tvrdit, že pakliže vás hájí, nebo dokonce vychvaluje prakticky jakékoliv z Bakalových médií, pak s velkou pravděpodobností hájíte (vy nebo váš „loutkář“) zájmy převyšující (nebo často zcela protichůdné než) ty české.
Tomáš Petříček
Tomáš Petříček
@Tomas.Petricek.Sedmicka / Facebook

reklama

Tomáš Petříček možná opravdu není Pocheho loutka, možná je jen jeho ideové dvojče. Některá média jsou z něj odvařená – v pozitivním slova smyslu (podezřívám z toho ostatně i pány a dámy ze zpravodajství ČT) a vidí v něm budoucnost ČSSD, která by se pod jeho ideovým vedením mohla klidně spojit s TOPkou nebo STANem (v současnosti i s panem vedoucím z ODS).

Skočí-li EU - USA z okna, skočí někteří naši taky… jen přidělat vodící šňůrky

Spojuje je totiž jedna prostá a podstatná věc – nedají dopustit na božstvo z EU, NATO, USA, vidí za vším Putinovy agenty a lokajsky přitakají všemu, co velcí bratři ze západu vypustí do éteru. Troufám si tvrdit, že kdyby USA nebo EU skočila z okna, polovina naší honorace – s Petříčkem a Pochem v čele – skočí taky. Obrazně samozřejmě.

Ale zpět k „rebelu“ Petříčkovi, který rebeluje akorát tak na zájmech ČR. Jeho rebelie – co se týká učiněných kroků, které jsou v naprostém souladu se současným viděním světa z pohledu EU-USA, je asi taková, jako mohla být rebelie prosovětsky nejkovanějších soudruhů za minulého režimu.

Ilustrační foto

KOMENTÁŘ: Britští zpravodajci mají ve vedení málo etnických menšin. Možná proto tak fušují Skripala!

Nejnověji Tomáš Petříček navrhl vládě krok podpořit Guaidóa prozatímním prezidentem Venezuely, který má dovést zemi k demokratickým volbám… Opět „rebelství“ (čti „vazalství“) USA-EU. Ať už je to jak je to, nevím, kde „demokrati“ celého světa vzali právo určovat a vybírat si, kdo je tím správným prezidentem Venezuely. To platí tentokráte i pro prezidenta Miloše Zemana, jehož pozvání samozvaného prozatímního prezidenta Venezuely do ČR čpí patosem jako z oka vypadlým kavárně.

Ale zpátky k rebelu Petříčkovi

„Musíme skutečně konstatovat, že ty loňské prezidentské volby neproběhly podle mezinárodních standardů. Celá řada našich partnerů včetně EU neuznala ten výsledek jako legitimní,“ uvedl v Událostech a komentářích na ČT.

Načež se ho zeptala moderátorka Marcela Augustová: „Madura podporují Rusko, Írán, Asadův režim v Sýrii, Turecko, Kuba, Bělorusko. Vám se do téhle společnosti prostě nechtělo?“

„Ne.“

„Ne,“ dokončila se smíchem moderátorka.

Když já chci mezi „Rychlé šípy“, ne mezi „Bratrstvo kočičí pracky“

Myslím, že tohle alespoň z části potvrzuje má slova výše. Podobně jako u skřípající kauzy Skripal, podobně jako u chemických útoků přisuzovaných Asadovi, podobně jako u ruských superhackerů, kdy velká část naší politické reprezentace má vždy okamžitě jasno a vazalsky bez jakýchkoliv zřejmých důkazů nekriticky přijímá tvrzení západních partnerů. Podobně chce Petříček patřit mezi „vyvolené“ a nechce být mezi „vyvrhely“ – ať už je právo a pravda kdekoliv.

Ilustrační foto

KOMENTÁŘ: USA spouští kampaň proti Iránu. Pravda nestačí? Nebo nesmí stát v cestě dobrému příběhu?

Jinak se „rebel“ Petříček pravidelně staví za Ukrajinu ve sporu s Ruskem, při každé příležitosti „rebelsky“ prosazuje jasné proNATOvské a proEUnijní postoje, „rebelsky“ protlačil podepsání Paktu OSN o uprchlících Českou republikou, přičemž zcela jistě lobboval i za Pakt OSN o migrantech, „rebelsky“ se nevymezil proti uznání tzv. „Banderovců“ na Ukrajině za válečné veterány nebo třeba „rebelsky“ vyzval Lubomíra Volného (SPD) k omluvě za slova o Václavu Havlovi coby vlastizrádci.

Zkrátka „rebel“ z povolání. I James Dean, coby Rebel bez příčiny, by mu nesahal po kotníky!

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!